Oferty pracy

Ciekawe propozycje pracy zagranicznej

Polacy boją się ryzyka i wychodzenia ze strefy komfortu. Codziennie każdy z nas chodzi do pracy, która daje mało satysfakcji. Niskie zarobki, bezwzględny szef, bezpłatne nadgodziny oraz wyzysk. Młodsi, starsi, po studiach czy osoby bez wykształcenia – wszyscy chcą spróbować pracy w obcym kraju, czy to w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy pracy w Holandii. Większość polskich firm nie ma zachęcających ofert, przygraniczni sąsiedzi oferują o wiele więcej!

Pensje w Polsce są niskie, chociaż pocieszający jest fakt, ze z roku na rok są coraz wyższe. Od 1 stycznia 2019 roku płaca minimalna na podstawie umowy o pracę to zaledwie 2250 zł brutto, czyli około 1634 zł netto. Kolosalną kwotę zabiera nam Urząd Skarbowy – co finalnie prowadzi do tego, że Polacy zmuszeni są żyć od pierwszego do pierwszego. Oszczędzamy regularnie, jednak statystyczny Kowalski ledwo wiąże koniec z końcem. Wydajemy na czynsz administracyjny, wodę, prąd, ogrzewanie, media, jedzenie, dochodzą do tego kosmetyki, środki czystości, a za co spłacić kolejną ratę kredytu? Polacy narzekają na coraz droższe produkty w sklepach, ceny leków, a co dopiero pojechać na wakacje? Wyjściem z sytuacji jest np. praca w Holandii czy Niemczech, która może nam przynieść sporo oszczędności!

Zacznij nową ścieżkę kariery!

Podczas studiów czekają nas głównie bezpłatne staże. Pracodawcy rzadko przyjmują bez doświadczenia zawodowego a najwytrwalsi i ambitni oczekują na awans latami. W znalezieniu pracy może nam pomóc Agencja Doradztwa Personalnego Beetsma, która posiada ogromne doświadczenie w pośrednictwie pracy zarówno krajowym, jak i zagranicznym. Możemy tutaj znaleźć zatrudnienie na wielu obszarach jak np. ogrodnictwo, budownictwo, logistyka czy technologie. Dla Polaków najbardziej kuszące w pracy za granicą, np. w Niemczech czy Holandii są pensje w Euro, które w przeliczeniu na polską walutę są czterokrotnie większe. Młodzież często decyduje się na wyjazd zagraniczny w okresie wakacyjnym, ponieważ zamiast spędzać wolne dni bezproduktywnie, mogą odłożyć sobie na świetną podróż do Grecji. Miejsca najchętniej wybierane przez Polaków to Holandia, Niemcy, Wielka Brytania czy kraje Skandynawskie.

Nowe doświadczenie życiowe

Agencje pracy oferują nam sporo stanowisk pracy. W Holandii możemy dorobić na stanowisku kelnera, operatora wózka widłowego, ogrodnika czy magazyniera. Firmy oferują atrakcyjne wynagrodzenie, ubezpieczenie zdrowotne, zakwaterowanie, opiekę koordynatora i pomoc w załatwieniu formalności związanych z podjęciem pracy. Praca w Holandii pozwala m.in. podszkolić język angielski i nauczyć się języka niderlandzkiego, poznać nowych ludzi, solidnie zarobić i przeżyć niezapomnianą przygodę! W wolnej chwili od pracy możemy zwiedzić miasto od strony turysty, a nie pracownika. Niestety wszystko ma swoje blaski i cienie. Musimy być przygotowani na rozłąkę z rodziną. Nie każdemu wystarcza zwykła rozmowa telefoniczna, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. To od nas zależy czy chcemy zostać za granicą na stałe, czy odwiedzać ją cyklicznie i dorobić do swojego budżetu! Mówi się, że praca to nie wszystko, jednak to właśnie za biurkiem spędzamy połowę naszego życia. Parę godzin dziennie przebywamy z naszymi kolegami i koleżankami z pracy, pijemy z nimi kawę, realizujemy projekty. Często wkładamy w pracę więcej energii, a przelana wypłata mija się z naszą satysfakcją. Czas zmienić pracę na lepszą i nie bać się zmian!

śr. ocena 5 / głosów 1