sala konferencyjna

Cechy dobrej sali konferencyjnej

Zorganizowanie udanej konferencji, szkolenia, prezentacji lub spotkania z potencjalnymi klientami wymaga znalezienia odpowiedniego obiektu, który dysponuje dobrze wyposażoną salą konferencyjną i właściwym zapleczem. Choć przy spotkaniach tego typu najważniejsze są treści merytoryczne, to odpowiednia oprawa całego wydarzenia może dodatkowo podnieść jego rangę i znaczenie. Dbanie o wszystkie potrzeby uczestników jest więc koniecznością.

Co powinno się znaleźć w sali konferencyjnej?

Sala konferencyjna musi mieć wielkość dopasowaną do liczby uczestników wydarzenia. Jeśli powierzchnia będzie zbyt mała, zaproszeni goście nie będą czuć się komfortowo. Mogą pojawić się problemy z wydajnością wentylacji czy klimatyzacji. Warto unikać także sal, które są zbyt duże. W niektórych sytuacjach może to wywoływać wrażenie, że część uczestników zignorowała zaproszenie.

W zależności od charakteru spotkania sala konferencyjna powinna mieć możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni. To ważne zwłaszcza w ramach spotkań połączonych z różnymi demonstracjami czy pokazami działania różnych urządzeń.

Warunkiem udanej konferencji jest perfekcyjnie działające nagłośnienie, dopasowane do warunków akustycznych sali. W przypadku tłumaczenia słuchawkowego jest ważne, by praca wentylacji czy klimatyzacji nie zakłócała transmisji bezprzewodowych.

Sala musi być też przygotowana do korzystania ze sprzętu multimedialnego: odpowiedniej wielkości ekranu oraz projektora. W większości przypadków konieczny jest również bezprzewodowy dostęp do internetu.

O czym trzeba pamiętać przy organizacji konferencji lub prezentacji?

Wszystkie kwestie związane z salą i zapleczem technicznym są bardzo ważne. Istnieje jednak wiele dodatkowych spraw, które w równym stopniu mogą przesądzić o tym, czy wydarzenie będzie udane i przebiegnie po myśli organizatorów.

Jednym z większych wyzwań jest zwykle transport wszystkich uczestników. To dość skomplikowane przedsięwzięcie logistyczne, dlatego rozwiązaniem, które może znacznie uprościć całą sprawę, jest znalezienie sali w hotelu, który dysponuje odpowiednim zapleczem noclegowym. Taki wybór to ułatwienie również ze względu na obsługę innych potrzeb zaproszonych gości.

Hotel o odpowiednim standardzie począwszy od kategorii 3-gwiazdkowej, dysponuje restauracją, która może zapewnić uczestnikom pełną obsługę gastronomiczną. Chodzi tu nie tylko o serwis kawowy, ale także o catering serwowany w czasie trwania wydarzenia, jak i posiłki podawane poza nim.

Szukając odpowiedniego miejsca do urządzenia konferencji, warto brać pod uwagę obiekty, które mają doświadczenie przy prowadzeniu tego typu imprez. Takim hotelem jest m.in. położony we Wrocławiu Hotel Sleep. Dysponuje on zarówno odpowiednio wyposażonymi salami konferencyjnymi, jak i dużą liczbą komfortowych pokoi oraz restauracją serwującą posiłki na bardzo dobrym poziomie.

śr. ocena 5 / głosów 1