Cechy dobrej pomocy drogowej

Kolizja, stłuczka, awaria samochodu – każda z tych sytuacji jest stresująca dla kierowcy oraz jego ewentualnych pasażerów. Zamówiona pomoc drogowa powinna jak najszybciej dojechać na miejsce, bez względu na to, czy jest noc, święto, czy długi weekend. Co konkretnie cechuje profesjonalną pomoc drogową? Dowiedz się, dlaczego istotnym jest, czy firma posiada nowoczesny sprzęt, reaguje zaraz po odebraniu sygnału oraz posiada własny warsztat samochodowy.

Pomoc drogowa zawsze w pogotowiu

Dobra pomoc drogowa powinna oferować swoje usługi całą dobę oraz przez wszystkie dni w roku, niezależnie od świat, urlopów czy wakacji. Nieoceniona będzie taka firma, których dyspozytorzy nie tylko czuwają przy telefonie, ale również są w stanie wysłać jednostkę tuż po otrzymaniu sygnału. Warto podkreślić, aby wybrać pomoc drogową, która będzie w stanie jak najszybciej dojechać na miejsce zdarzenia, dlatego też, gdy np. wypadek zdarzy się w Poznaniu, najlepiej szukać lokalnej firmy. Oczywiście większość z nich oferuje swoje usługi na terenie całej Polski, jednak wtedy należy liczyć się z wydłużonym czasem oczekiwania na przyjazd lawety. Dlatego, aby pomoc drogowa była na miejscu jak najszybciej, warto przygotować sobie, zarówno numery firm działających w danej lokalizacji (np. województwie), jak również firm o zasięgu ogólnopolskim, mających kilka siedzib.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając pomoc drogową?

Dobra pomoc drogowa to również taka, która posiada nowoczesny i sprawny sprzęt. Najwyższej jakości lawety umożliwiają transport różnego rodzaju pojazdów m.in. samochodów typu SUV, samochodów osobowych oraz dostawczych. Dodatkowo, wybrana firma powinna posiadać wykwalifikowanych pracowników, którzy będą w stanie szybko i bezpiecznie przewieźć pojazd, a także jeśli zachodzi taka potrzeba, również użytkowników zdarzenia.

 Istotnym jest także fakt, aby wybrana pomoc drogowa oferowała wsparcie nie tylko w ramach przewozu pojazdu, ale także pomogła w załatwieniu niezbędnych formalności oraz likwidacji szkód – podkreśla specjalista z firmy Pomoc Drogowa Starczewski z Poznania.

Ponadto, warto również zwrócić uwagę, czy ta konkretna firma posiada własny warsztat samochodowy i parking, co wpływa korzystnie na usprawnienie usług oraz zapewnia ich kompleksowość. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę także na zakres usług, który u profesjonalistów jest szeroki i tak np. oprócz holowania, pomoc drogowa może oferować naprawę na miejscu bądź usługi takie jak przywiezienie paliwa, gdy samochód zatrzyma się na drodze.

śr. ocena 5 / głosów 5