fiszki z języka angielskiego

Angielski na obrazkach. Zapamiętywanie przez ikonografię

Aby zaznajomić dziecko z językiem angielskim, warto rozpocząć naukę jak najwcześniej, wtedy, kiedy mózg malucha jest najbardziej plastyczny. Niezbędne będą do tego odpowiednie pomoce dydaktyczne, które muszą być nie tylko właściwie dobrane, ale również interesujące dla malucha. Ciekawym wyborem okazują się karty edukacyjne z obrazkami, które doskonale urozmaicają naukę nowego języka. Jak wygląda nauka angielskiego za pomocą obrazków? Sprawdźmy!

Czym są karty edukacyjne z angielskimi słówkami?

Karty edukacyjne do nauki angielskiego słownictwa składają się z 40 słówek związanych z konkretną kategorią. Między innymi w skład kart wchodzą słówka odnoszące się do jedzenia, zawodów, szkoły, części ciała lub środków transportu. Ze względu na to, że każdy zestaw podzielony jest na poszczególne kategorie, pozwala to na uporządkowanie poszczególnych treści, a tym samym nauka staje się o wiele łatwiejsza.

Karty edukacyjne z angielskiego dostępne w ofercie Sklepu Kujonek opatrzone są w obrazki nawiązujące do konkretnego słówka. Poza tym poniżej fotografii znajduje się słówko w języku polskim oraz angielskim. W ten sposób nauka opiera się na wykorzystaniu bodźców wzrokowych, dzięki czemu mózg o wiele lepiej i szybciej zapamiętuje nowe słownictwo. Co więcej, ciekawe obrazki w intensywnych kolorach przykuwają uwagę maluchów i pobudzają ich wyobraźnię, co z całą pewnością wpłynie na lepsze rezultaty w nauce.

Jak rozpocząć naukę angielskiego z kartami edukacyjnymi?

Nauka języka angielskiego z planszami edukacyjnymi przeznaczona jest zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z obcym językiem, jak i świetnie sprawdzą się dla osób, które pragną odświeżyć swoją znajomość angielskiego słownictwa. Dzięki temu, że karty edukacyjne mają wygodny format A4, można zawiesić je na tablicy w pokoju i systematycznie się z nich uczyć. Z racji tego, że są poręczne, można także zabrać je w dowolne miejsce i powtarzać słownictwo w każdej wolnej chwili.

Aby uzyskać jak najlepsze efekty nauki, do kart edukacyjnych warto dobrać dodatkowe pomoce dydaktyczne do nauki angielskiego. Między innymi plansze edukacyjne z podstawową gramatyką angielską, która będzie obowiązkowa na początkowych etapach nauki. Karty zawierają zagadnienia odnoszące się do budowy zdań, pytań oraz przeczeń, a co więcej uzupełnione są o profesjonalne lektorskie nagrania, które posłużą do rozumienia angielskiego ze słuchu.

Natomiast do podszkolenia wymowy dobrze sprawdzą się karty edukacyjne z rozmówkami po angielsku, które zawierają materiał w prostej formie dostosowanej do każdego etapu nauki.

śr. ocena 0 / głosów 0