Zakup samochodu marki Volvo. Inwestycja godna rozważenia

Volvo to znana szwedzka marka samochodów osobowych i ciężarowych, która zajmuje się również produkcją silników i maszyn budowlanych. Nazwa Volvo pochodzi z języka szwedzkiego i oznacza „obracać się”. Jej początki sięgają roku 1924. Wówczas to Gusta Larson i Assar Gabielson spotkali się przypadkowo w Goteborgu. Pierwszy samochód Volvo OV4 wyprodukowany został trzy lata później.

Z czego słyną samochody marki Volvo?

Volvo to największy w historii motoryzacji producent samochodów ze Szwecji, którzy przez lata ściśle współpracował z marką Ford. Od roku 2010 wchodzi w skład Geely, chińskiego koncernu. Samochody Volvo dostępne są w Europie, Stanach Zjednoczonych i Chinach. Słyną na całym świecie ze swojego wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz niezawodności. Volvo ma na swoim koncie wiele nowoczesnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa jazdy, które wykorzystano później również i w pojazdach innych marek. Nic więc dziwnego, że auta Volvo cały czas cieszą się bardzo dużą popularnością. W Polsce samochody Volvo znajdziemy w ofercie autoryzowanego dealera, firmy Intercar Wrocław.

Nowoczesne standardy bezpieczeństwa

Oczywiście dzisiaj wszystkie samochody, które wychodzą z fabryk, muszą spełniać pewne standardy bezpieczeństwa. Jednak Volvo to klasa sama w sobie. Marka cały czas szuka bowiem nowych rozwiązań, które pozwolą na jeszcze lepszą ochronę wszystkich uczestników ruchu, a przy okazji dba o środowisko naturalne. Tak było zresztą od samego początku istnienia firmy Volvo. Już w latach 50. XX wieku postawiła ona na trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Projektanci Volvo jako pierwsi stworzyli również auto z poduszkami bezpieczeństwa przeznaczonymi dla pieszych. Na uwagę w ich przypadku zasługują także nowoczesne elektroniczne systemy detekcji.

Serwis i części zamienne

Decydując się na samochód marki Volvo, nie ma również najmniejszego problemu ze znalezieniem części zamiennych. Zresztą auta szwedzkiego producenta słyną ze swojej niezawodności. Trudno jest je w praktyce uszkodzić. Pozwalają więc na komfortową jazdę przez długa lata. Samochody Volvo z założenia raczej nie kojarzą się z agresywnym stylem jazdy – są raczej bardzo eleganckie. Często sięgają więc po nie osoby z pierwszych stron gazet. Auta Volvo są bezpieczne, komfortowe i eleganckie, a przy okazji pozbawione zbędnych gadżetów. Marka stawia na rozwiązania sprawdzone, które przetestowali już kierowcy na całym świecie. Cały czas rozwija też swoją ofertę o nowe modele samochodów osobowych oraz ciężarowych.

śr. ocena 5 / głosów 1