wynajem aut dostawczych

Wynajem długoterminowy samochodów dostawczych. Charakterystyka

Wynajem długoterminowy samochodów jest alternatywą dla leasingu lub zakupu własnej floty samochodowej przez firmę. Jest to rozwiązanie idealne dla ceniących wygodę. Jedna stała rata miesięczna pozwala pokryć wszystkie koszty związane z eksploatacją pojazdu. Jest mniejsza niż w przypadku leasingu, czy kupna auta, bo płacimy tylko za jego używanie. Sprawdźmy czym charakteryzuje się długoterminowy wynajem aut dostawczych.

Dopasowanie floty do potrzeb firmy

W firmach, w których ilość pracy zależy w dużym stopniu od pory roku, np. związanych z rolnictwem czy budownictwem, kiedy wiosną i latem pojawia się zdecydowanie więcej zleceń, zdarzają się sytuacje większego zapotrzebowania na transport. Zakup aut „na potrzebę chwili” wydaje się szalonym pomysłem, chyba że dysponujemy dużym nadmiarem gotówki. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wynajem długoterminowy samochodów dostawczych. Jak mówi nasz rozmówca z firmy TripCar z Bielska-Białej:

– Wynajmujemy fabrycznie nowe pojazdy na okres od 1 do nawet 60 miesięcy. W zależności od aktualnej potrzeby firmy, oferujemy auta z chłodnią, duże samochody dostawcze do przewozu nawet 12 europalet, a także auta do przewozu pracowników. Mamy również auta z kabinami sypialnymi, które idealnie sprawdzają się w długich wyjazdach zagranicznych.

Korzyści finansowe i przysłowiowy święty spokój

Wypożyczenie samochodów dostawczych na długi okres to przede wszystkim duża oszczędność. Nie ponosimy kosztów kupna kilku rodzajów aut, ponieważ możemy wypożyczyć auta w dowolnej konfiguracji i na dany okres. Stała miesięczna rata, jaką płacimy przy wynajmie długoterminowym obliczana jest indywidualnie dla naszej firmy i dobierana do parametrów świadczonych przez nią usług. Optymalna cena uwzględnia limit kilometrów oraz stopień zużycia samochodu. Stałość kwoty wynajmu pozwala na planowanie budżetu firmy, a usługi, takie jak: przeglądy okresowe, opieka serwisowa i naprawa usterek komunikacyjnych, wymiana opon czy pełny pakiet ubezpieczeń, eliminują dodatkowe wydatki.

Decydując się na wynajem długoterminowy, w przeciwieństwie do leasingu auta, nie obciążamy firmy długiem, więc nie ma to wpływu na naszą zdolność kredytową. Ponadto rata wynajmu może zostać wpisana w koszty uzyskania przychodu, możemy też odliczyć podatek VAT tytułem wynajmu pojazdu.

Zlecenie obsługi samochodów do firmy zewnętrznej umożliwia nam całkowite poświęcenie uwagi podstawowej działalności firmy, uniknięcie niepotrzebnego angażowania pracowników w zajęcia takie jak wizyty u mechaników czy wulkanizatorów. Zasadniczo jeśli zdecydujemy się na długoterminowy wynajem samochodu, nie musimy dopełniać zbyt wielu formalności. Wypożyczalnia zajmuje się wszystkim, łącznie z dostarczeniem auta pod wskazany adres. Po zakończeniu wynajmu zwracamy samochód i nie musimy martwić się o jego sprzedaż. Możemy też zawrzeć umowę najmu kolejnego auta.

śr. ocena 5 / głosów 1