zakup samochodu

Volvo nowe czy używane – na co się zdecydować?

Volvo to światowy lider w sprzedaży samochodów. Auta tej marki są najchętniej wybierane przez osoby ceniące najwyższy poziom bezpieczeństwa, komfort jazdy i klasyczny, elegancki design. Producent regularnie wypuszcza na rynek nowe modele, które cieszą się uznaniem użytkowników. Na drogach można spotkać również sporo starszych modeli, nabywanych „z drugiej ręki”. Czy warto kupować używane samochody Volvo?

Marka Volvo słynie ze swojej dbałości o bezpieczeństwo. Samochody wyprodukowane przez tę fabrykę są wyposażone w zaawansowane technologicznie systemy zabezpieczające pasażerów podczas wypadku. Bezpieczne podróżowanie jest domeną firmy już od początku jej istnienia. Warto przypomnieć, że Volvo jako pierwsze zaproponowało w swoich modelach zastosowanie pasów bezpieczeństwa, które następnie zaczęto stosować w innych markach aut. Dlatego te samochody są najczęściej wybierane przez osoby, dla których najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas jazdy odrywa kluczową rolę.

Nowe modele Volvo

Firma regularnie wypuszcza na rynek nowe modele pojazdów, a każdy z nich jest coraz bardziej zaawansowany technologicznie. Najnowsze auta marki Volvo cieszą się dużą popularnością wśród kupujących, ponieważ są uważane za auta nieawaryjne, solidne oraz pozwalające na czerpanie z jazdy dużej przyjemności. Są kojarzone z pojazdami rodzinnymi, których pojemne bagażniki pomieszczą sprzęt piknikowy, a na siedzeniach jest duża przestrzeń do zamontowania fotelików dla dzieci. Jednak pracownik firmy Inter-Car Opole, zajmującej się dystrybucją samochodów marki Volvo, podkreśla, że te pojazdy są wybierane nie tylko przez rodziny z małymi dziećmi. Często kupują je osoby, które szukają modelu o eleganckim wyglądzie, doskonałych osiągach oraz zaawansowanych technologicznie zabezpieczeniach.

Nowe modele hybrydowe nie tylko pięknie się prezentują, ale również ich specyfikacja techniczna przypada go gustu najwybredniejszych kierowcom. To auto kupowane przez biznesmenów oraz pracowników zawodów, w których doskonała prezencja jest kluczowa.

Używane samochody

Wiele osób marzy o nowym, lśniącym pojeździe prosto z salonu, jednak możliwości finansowe często wymuszają ograniczenie planów zakupowych. Dlatego liczne grono kierowców decyduje się na zakup modelu z „drugiej ręki”. Używane Volvo jest często poszukiwane przez zwolenników dobrej jakości aut w rozsądnej cenie. Czy taki zakup to dobry pomysł?

Jeśli dobrze zaplanuje się sposób, w jaki zostaną przeprowadzone poszukiwania idealnego modelu, istnieje duża szansa na korzystną transakcję. Ważne, aby wybrać sprawdzone miejsce oferujące auta używane. Najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z autoryzowanym dealerem, w którym można kupić samochód sprawdzony, co zmniejsza ryzyko pojawienia się przykrych niespodzianek podczas jego używania.

śr. ocena 5 / głosów 1