narzędzia w warsztacie samochodowym

Jakie narzędzia są niezastąpione w warsztacie samochodowym?

Praca we własnej firmie to dzisiaj marzenie wielu osób. Chcemy wyrwać się z etatu albo tak po prostu założyć coś swojego, samodzielnie decydując o prowadzonej działalności. Jaki zakład założyć? Strzałem w dziesiątkę jest bez wątpienia warsztat samochodowy. Ludzie nigdy nie zrezygnują z jeżdżenia autem, a pojazdy – jak każde urządzenia – nie są wolne od awarii. Aby ułatwić sobie pracę i móc liczyć na wysokie dochody, powinniśmy odpowiednio wyposażyć swój warsztat. Jakie narzędzia przede wszystkim mieć na uwadze?

Podstawowe narzędzia ręczne

Żaden warsztat samochodowy nie może działać bez podstawowych narzędzi ręcznych. Najlepiej sprawdzają się skrzynki albo walizki z całymi kompletami kluczy nasadowych, szczypiec, kluczy imbusowych, akcesoriów do filtra oleju, młotków czy kombinerek. Ich cena nie jest odstraszająca, a mając pod ręką takie zestawy, zawsze będzie gotowi, aby odkręcić śrubę czy założyć mocno sprężynujące pierścienie.

 

Urządzenia do pracy z zawieszeniem

Do niezbędnych narzędzi w warsztacie samochodowym należą również wszelkie urządzenia pozwalające na pracę z zawieszeniem pojazdu. Tutaj szczególną uwagę należy zwrócić na podnośniki, lewary oraz wysięgniki. W prywatnym warsztacie domowym sprawdziłyby się nawet kobyłki, służące uniesieniu auta. Lecz profesjonalne warsztaty, potrzebują bardziej specjalistycznych urządzeń, do pracy z różnymi rodzajami pojazdów, gdzie nie wystarczy już kobyłka albo dwie cegły. W grupie narzędzi niezbędnych do pracy z zawieszeniem znajdują się również klucze do kół, ściągacze do sprężyn, ściągacze do łożysk kół, tarcz i bębnów oraz inne drobne akcesoria, typu papier ścierny czy rękawice.

 

Narzędzia do eksploatacji nadwozia

Kolejne niezastąpione narzędzia do pracy w takim warsztacie dotyczą eksploatacji nadwozia. Wymienić należy polerkę mechaniczną, wiertarkę, szlifierkę oraz – lampę warsztatową. Chociaż nie służy stricte naprawie auta, na pewno ją ułatwia. Jasne, mocne światło, pozwoli dojrzeć każdy, nawet najdrobniejszy element, który może być powodem usterki.

 

Eksploatacja układu elektrycznego

Nie można zapomnieć  o narzędziach niezbędnych do eksploatacji układu elektrycznego. To lutownica, sprawdzający napięcie woltomierz, zestawy bezpieczników i żarówek. Ważne są także różnego rodzaju materiału izolująco-łączące, np. szybkozłączki czy koszulki termokurczliwe. Pozwolą połączyć przewody i szybko uporać się z wadliwie działającą instalacją samochodową.

 

Gdzie zaopatrzyć się w narzędzia do warsztatu samochodowego?

W narzędzia do warsztatu samochodowego powinniśmy zaopatrywać się u sprawdzonych dostawców takich urządzeń i sprzętów, takich jak Hurtownia Diagpol Sp. z o.o. w Warszawie. W tym przypadku nie można oszczędzać – inwestycja opłaca, a jeśli do tego włożymy w swój zakład dużo pracy i poświęcenia – na pewno nam się zwróci. Dobrej jakości narzędzia będą nam służyć przez lata, a nie tygodnie czy miesiące, dlatego wybierajmy akcesoria uznanych producentów.

śr. ocena 6.1 / głosów 9