Kiedy warto skorzystać z wynajmu mikrobusów?

Planujesz wesele lub inną rodzinna uroczystość i chcesz zapewnić gościom wygodny transport? Musisz zawieźć drużynę harcerską dziecka na biwak? Chcesz zawieźć pracowników na imprezę integracyjną, a może planujesz weekendowy wypad w większym gronie? Każda z tych okazji jest doskonałym powodem, by wynająć mikrobus. Dlaczego warto skorzystać z wynajmu?

Zalety podróżowania mikrobusem

Planowanie podróży i tych mniejszych, i większych może być stresujące. Szczególnie, jeśli zaistnieje konieczność przetransportowania większej liczby osób i bagażu. Jedno jest wtedy pewne – jeden samochód osobowy nie wystarczy. Warto wtedy pomyśleć o wynajmie mikrobusu – mówi specjalista z firmy Strada Tour z Wrocławia.

Oto kilka korzyści płynących z wyboru mikrobusu, jako środka transportu:

  • W przypadku konieczności przewiezienia większej liczby osób, wynajem mikrobusu jest ekonomiczniejszym rozwiązaniem, niż taksówka. Podobnie, planując wakacje w większym gronie, koszty podróży można podzielić na współpasażerów,
  • Wygoda podróżowania – podróż w towarzystwie większej liczby osób dorosłych pozwala dzielić trudy prowadzenia pojazdu pomiędzy wszystkich po równo, podróż może przecież trwać wiele godzin, poza tym w mikrobusie jest zdecydowanie więcej miejsca na nogi,
  • Możliwość zapakowania większego bagażu – każdy kto podróżuje (zwłaszcza z dziećmi) wie, jak trudno spakować mało rzeczy, bo wszystko wydaje się absolutnie niezbędne,
  • Możliwość samodzielnego zaplanowania trasy podróży i dowolna liczba przystanków w wybranych miejscach,
  • Transport przyjazny dla środowiska – mikrobus, jako środek transportu zużywa mniej paliwa na osobę, niż samochód, jest więc ekologiczną alternatywą dla dwóch lub więcej samochodów osobowych, a zawsze warto pomyśleć o zmniejszeniu swojego śladu węglowego.

Wynajem mikrobusu: na co zwrócić uwagę? 

Zanim wynajmiemy mikrobus powinniśmy szczegółowo określić nasze potrzeby w tym zakresie. Podstawową kwestią jest liczba niezbędnych miejsc siedzących. Zazwyczaj w mikrobusach znajduje się od 9 do 17 miejsc. Należy pamiętać, że do kierowania mikrobusem z większą liczbą miejsc siedzących, niż 9, niezbędne jest prawo jazdy kategorii D wraz z licencją na przewóz osób busem. Warto też rozważyć czy niezbędna będzie klimatyzacja, foteliki dziecięce, Wi-Fi czy też gniazda do ładowania komórek czy laptopów.

Gdy dokładnie wiemy, jakie są potrzeby naszych współpasażerów i nasze, pozostaje wynająć mikrobus idealny do podróży (w pełni sprawny technicznie, z apteczką i kołem zapasowym oraz wykupionym pakietem ubezpieczeniowym).

śr. ocena 5 / głosów 5