Jak wybrać dobre auto dostawcze?

Nie tylko firmy korzystają z aut dostawczych. W wielu przypadkach tego typu pojazd okazuje się być najlepszym rozwiązaniem zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Jednak nie zawsze istnieje potrzeba kupna samochodu. Szczęśliwie istnieją na rynku firmy, które oferują wynajem aut dostawczych w bardzo korzystnych cenach. Na czym dokładnie polega taka usługa? Jak wybrać dobre auto dostawcze?

Wynajem samochodów dostawczych – rozwiązanie na miarę potrzeb

Auto dostawcze sprawdza się w wielu sytuacjach. Jednakże jego zakup nie zawsze stanowi opłacalną inwestycję. W przypadkach, w których pojazd wykorzystywany jest okazjonalnie np. podczas przeprowadzek przez osoby prywatne czy do przewożenia ładunków firmowych o dużej wartości, najlepszym rozwiązaniem jest wynajem samochodów dostawczych.

Wypożyczając auto, mamy możliwość wyboru pojazdu w bardzo atrakcyjnej cenie, który będzie najbardziej odpowiedni dla nas i naszych potrzeb. Takie rozwiązanie pozwala również na korzystanie z wynajętego auta w dokładnie określonym przez nas czasie.

Dlaczego jeszcze warto skorzystać z takiej usługi?

W przeciwieństwie do kupna, wypożyczenie auta dostawczego niesie ze sobą dużo mniejsze koszty. Wydatki, związane z eksploatacją samochodu dostawczego, jego ubezpieczeniem oraz ewentualnymi naprawami w całości pokrywa bowiem wypożyczalnia. A utrzymanie takiego pojazdu niestety wiąże się z wysokimi opłatami. Jeśli więc nie ma potrzeby korzystania z pojazdu każdego dnia, zdecydowanie warto wybrać opcję jego wynajmu.

Wbrew powszechnie panującym opiniom, wypożyczenie samochodu dostawczego nie oznacza niebotycznych kwot, którymi zasilimy konta firm, oferujących tego typu usługi. Wręcz przeciwnie. Takie rozwiązanie obecnie jest bardzo opłacalne.

Ponadto wynajmując auto od profesjonalnej firmy możemy mieć pewność, że zostanie nam powierzony pojazd w bardzo dobrym stanie technicznym. Każdy samochód dostawczy, nim zostanie wydany klientom, jest dokładnie sprawdzany. Samochód możemy zaś odebrać na własną rękę lub skorzystać z opcji podstawienia pojazdu pod wskazany przez nas adres.

Wystarczy wybrać interesujące nas auto i podać dokładny adres dostawy. Tak samo wygląda sytuacja z jego odbiorem. Klient wybiera miejsce odbioru, a nasz pracownik po nie przyjeżdża i odstawia do bazy – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Autoplatforma, która specjalizuje się m.in. w wynajmie aut dostawczych.

Wreszcie, wypożyczając auto dostawcze, mamy możliwość skorzystać z usług dodatkowych, towarzyszących wynajmowi. Pośród nich warto wskazać na wynajem auta wraz z kierowcą. Decydując się na takie rozwiązanie, zapewniamy sobie w pełni dyspozycyjnego, doświadczonego i profesjonalnego kierowcę, który w jak najszybszy, a jednocześnie bezpieczny sposób przewiezie nasz ładunek we wskazane miejsce. Niejednokrotnie taka oferta jest bardziej opłacalna niż usługi kurierskie.

śr. ocena 5 / głosów 5