zapach montowany na nawiewie

Jak dbać o przyjemny zapach w samochodzie?

Jazda samochodem wielu osobom może sprawiać niepowtarzalną przyjemność. Bardzo łatwo jednak o sytuacje, w których podróż może stać się jedynie przykrym obowiązkiem. Jednym z tych przykładów jest brzydki zapach we wnętrzu auta. W takim przypadku, najważniejszym zadaniem jest zlokalizowanie źródła, a następnie jego likwidacja. Podpowiadamy, jakie mogą być przyczyny nieprzyjemnego zapachu w samochodzie oraz w jaki sposób można sprawić, aby auto pachniało świeżością.

Skąd bierze się nieprzyjemny zapach w samochodzie?

W większości przypadków gruntowne porządki pomagają pozbyć się brzydkiego zapachu we wnętrzu auta. Jesienno – zimowa pora skutecznie zniechęca kierowców do sprzątania, co może być jednak źródłem nieprzyjemnej atmosfery podczas jazdy. Pierwszą czynnością, jaką powinno się wykonać, jest dokładne odkurzanie i oczyszczenie kokpitu oraz tapicerki. Przydadzą się do tego kosmetyki samochodowe dostępne na rynku.

Jak tłumaczą specjaliści ze sklepu internetowego Semiramida: Dziś możemy znaleźć mnóstwo preparatów do czyszczenia wszelkiego rodzaju elementów samochodu. Mają one różne formy, od mleczek czy żeli, aż po aerozole. Ich regularne używanie sprawia, że atmosfera w aucie jest znacznie przyjemniejsza.

Kolejnym krokiem powinno być nabłyszczanie i pielęgnacja wnętrza samochodu. Poprawi to nie tylko wygląd, ale i zapach kokpitu oraz tapicerki. Do wszystkich tych czynności warto użyć miękkiej ściereczki z mikrofibry, która nie uszkodzi delikatnych elementów wyposażenia.

Eleganckie zapachy do auta

Po dokładnym sprzątaniu warto zadbać o to, aby w samochodzie unosiła się miła zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów woń. Mogą w tym pomóc różnorodne zapachy samochodowe. Kierowca ma do wyboru wiele form takich produktów. Od wielu lat najbardziej popularne są zapachy samochodowe w kształcie zawieszki na lusterko wsteczne. Ich aromat utrzymuje się w aucie kilka tygodni.

Dobrym pomysłem są też zapachy montowane na nawiewie. Działają szczególnie intensywnie podczas włączonego ogrzewania lub klimatyzacji. Na rynku znajdziemy również słoiczki wypełnione zapachowym żelem. Co ciekawe, wachlarz aromatów jest praktycznie nieograniczony. Kierowca może wybrać zarówno zapach ulubionego owocu, jak i ten przypominający woń nowo zakupionego auta lub ulubionego drinka.

Praktyczne perfumy do samochodu

Jeśli chcemy uzyskać natychmiastowy efekt działania zapachu, warto zdecydować się na odświeżacze w formie atomizera. Rozpyla się go we wnętrzu samochodu, jednak można użyć go także w mieszkaniu lub miejscu pracy. Produkt tego typu powinien znaleźć się w łatwo dostępnym miejscu auta, takim jak schowek na drzwiach bądź uchwyt na kubek. Dzięki temu kierowca będzie mógł z niego skorzystać w dowolnym momencie. W sklepach dostępne są także neutralizatory zapachu, które szybko i skutecznie usuną nieprzyjemną woń.

śr. ocena 0 / głosów 0