renowacja felg w aucie

Jak dbać o felgi samochodowe?

Wbrew pozorom felgi samochodowe pełnią bardzo ważne funkcje. Wspomagają chłodzenie układów hamulcowych i nadają naszym czterem kółkom charakteru. Jak każdy element auta felgi podczas jazdy są intensywnie eksploatowane. Aby zaś skutecznie odgrywały swoją rolę, muszą być w jak najlepszym stanie. W jaki sposób o nie dbać, aby zapewniały nam bezpieczeństwo jazdy i cieszyły nasze oczy przez długi czas?

Z dostępnych obecnie na rynku felg dużym powodzeniem cieszą się te wykonane z aluminium. Dlatego to właśnie im poświęcamy nasz artykuł.

Jak samodzielnie dbać o felgi aluminiowe?

O felgi możemy dbać w dwojaki sposób – we własnym zakresie w garażu i przy pomocy specjalistów. Spośród „domowych” zabiegów warto tutaj wspomnieć o pokryciu nowych felg specjalnym woskiem lub ceramiką, która będzie je skutecznie chronić przed intensywnymi zabrudzeniami, nadając im jednocześnie piękny i głęboki połysk.

Co jeszcze warto robić?

Jak przekonują eksperci z firmy Felgi Trójmiasto: Felgi podczas jazdy przyjmują na siebie wszelkie zabrudzenia, takie jak pył z klocków hamulcowych sadzę, piach czy sól z jezdni. Istotne jest więc, aby zwrócić dużą uwagę na ich dokładne mycie. Warto pamiętać przy tym, aby przed rozpoczęciem sprawdzić, czy felgi są już odpowiednio wystudzone po jeździe. Rozgrzane obręcze pod wpływem nagłego spadku temperatury mogą bowiem ulec deformacji. Dodatkowo na ich powierzchni mogą pozostać plamy po środku myjącym, który będzie szybko parował.

A czym najlepiej czyścić felgi? Z pewnością właściwym rozwiązaniem będzie woda z dodatkiem specjalnych środków myjących dedykowanych felgom.

Renowacja felg aluminiowych

Każdy kierowca samochodu wie, jak łatwo można uszkodzić felgi, bez względu na materiał ich wykonania. Bliski kontakt z krawężnikiem, najechanie na dziurę czy studzienkę w jezdni to najczęstsze powody powstających zniszczeń. Te pozornie banalne zdarzenia powodują znaczne szkody, które w dużym stopniu obniżają skuteczność działania felg i nie pozostają bez wpływu na ich wygląd.

Rozwiązaniem w takiej sytuacji nie zawsze musi być wymiana na nowe. W większości przypadków możliwa jest renowacja felg. W tym celu należy odwiedzić fachowców, którzy ocenią stan naszych felg, a następnie przeprowadzą odpowiednie zabiegi, przywracającym im dawną formę. W ten sposób zadbamy o nie profesjonalnie.

W zależności od potrzeb mogą one być m.in. prostowane, toczone, malowane i polerowane. Obecnie firmy specjalizujące się w renowacji felg dysponują nowoczesnym sprzętem i wykorzystują metody, które pozwalają na gwarantującą bezpieczeństwo naprawę oraz przywrócenie ich dawnego blasku. A niekiedy nawet nadanie im nowego i lepszego wyglądu.

Podsumowując, jeśli oddamy nasze felgi w ręce profesjonalistów, możemy być pewni, że wrócą do nas niemal jak nieużywane. A to wszystko za cenę, która jest znacznie niższa od zakupu nowych. Przygotujmy się tylko na to, że trzeba będzie na nie trochę poczekać. Ale zapewniamy, że warto.

śr. ocena 5 / głosów 39