Gdy samochód ugrzązł w rowie. Co robić? 

Korzystanie z samochodu oznacza nie tylko komfort i oszczędność czasu. Pojawia się również ryzyko udziału w kolizji drogowej lub w innym zdarzeniu, po którym nie możesz kontynuować jazdy. Kiedy Twój samochód wpadnie w poślizg na oblodzonej drodze albo na odludziu spotkasz się z sarną i stracisz panowanie nad kierownicą, konsekwencją może być ugrzęźnięcie w rowie. Co możesz zrobić w takiej sytuacji?

Holowanie 24 godziny na dobę

Oczekiwanie na życzliwego kierowcę, który wyciągnie Cię z tarapatów, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Nawet jeśli jeden z nich zatrzyma się i zadeklaruje pomoc, nie masz gwarancji, że jego pojazd wyciągnie Cię z rowu. Szczególnie zimą do poradzenia sobie z takim zadaniem niezbędny jest wóz z napędem na cztery koła i solidnym silnikiem. Poza tym wydostanie się na utwardzoną nawierzchnię nie zagwarantuje Ci jeszcze, że pojedziesz dalej. Podczas kraksy mogłeś przecież uszkodzić zawieszenie lub inny element pojazdu, który dyskwalifikuje go do dalszej podróży. Rozwiązaniem problemu jest sięgnięcie po pomoc specjalistów. To całodobowa pomoc drogowa, którą oferuje m.in. firma Turek z Warszawy. Holowanie, w jakim się ona specjalizuje, jest profesjonalna usługą, realizowaną nie tylko przez doświadczonych specjalistów, ale również za pomocą odpowiedniego sprzętu. Wystarczy, że sięgniesz po telefon, a Twoje problemy rozwiążą się błyskawicznie.

Transport na holu i na lawecie 

Telefon do pomocy drogowej, która oferuje holowanie przez 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu, nie oznacza jeszcze, że Twój samochód trafi do warsztatu. Jeśli po wyciągnięciu z rowu okaże się, iż jest niesprawny i nie może uczestniczyć w ruchu drogowym, potrzebujesz lawety. Profesjonalne firmy, które specjalizują się w takich usługach, dysponują odpowiednimi pojazdami do przewozu aut po kolizji. To idealne rozwiązanie, jeśli podczas wypadku uszkodziłeś zbiornik paliwa, światła, hamulce czy układ kierowniczy. Takiego wsparcia potrzebujesz również wtedy, gdy w Twoim aucie nie ma haka holowniczego. Transport na lawecie umożliwia przewiezienie każdego samochodu, a także motocykla, quada i innego pojazdu.

Nie tylko auto osobowe

Wypadki i kolizje drogowe czy inne wydarzenia, które kończą się w rowie, nie są wyłącznie domeną samochodów osobowych. Jeśli podróżujesz „dostawczakiem” lub transportujesz maszynę rolniczą, również możesz doświadczyć takiego wypadku. Na szczęście również większe pojazdy mogą liczyć na pomoc w takich sytuacjach. Lawety, którymi dysponują firmy specjalizujące się w pomocy drogowej, doskonale poradzą sobie z przewiezieniem busa lub ciągnika. Nie szukaj wsparcia w okolicznych gospodarstwach czy u przypadkowych kierowców. Wystarczy jeden telefon do pomocy drogowej – Twoje auto trafi do warsztatu, a Ty bezpiecznie do domu.

śr. ocena 5 / głosów 5