DS 3 Crossback. Nowość ze stajni DS Automobiles

Wywodząca się z Citroena, luksusowa marka koncernu PSA DS Automobiles zaprezentowała niedawno swojego nowego crossovera. To DS3 Crossback o wyjątkowym designie i szerokiej gamie napędów do wyboru – benzynowy, diesel i elektryczny. Czym wyróżnia się najnowszy model ze stajni DS Automobiles? Co warto na jego temat wiedzieć?

Design

Wszystkie samochody DS Automobiles zawsze prezentują się bardzo efektownie. Tak jest również i w przypadku DS3 Crossback. Model ten posiada charakterystyczny dla marki słupek B, którego kształt nawiązuje do linii trzydrzwiowego DS3. Pięknie wystylizowane zostały także światła działające w oparciu o nowoczesną technologię LED. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku tego modelu jest wysoko poprowadzona linia okien. Dzięki niej DS3 Crossback mimo niewielkich wymiarów wygląda na pierwszy rzut okna na dość masywny. Warto zwrócić ponadto uwagę na wąskie klamki. Podobne zastosowano w Range Rover Velar.

Konfiguracja wnętrza

Ciekawe jest jednak nie tylko nadwozie, ale i wnętrze samochodu. Można je skonfigurować na pięć różnych sposobów. Najbogatszy wariant wykorzystuje wysokiej jakości skórę Nappa, chromowane elementy i ciekawe wizualnie przeszycia. Skórę zastosowano m.in. na kokpicie wyposażonym w diamentowe nawiewy i przyciski do sterowania klimatyzacją. Bardzo bogate w przypadku DS3 Crossover jest oczywiście wyposażenie. Samochód posiada asystenta parkowania, nowoczesny system audio, adaptacyjny tempomat oraz system DS Drive Assist z kamerą ułatwiającą widzenie w nocy oraz radarami. Nie mniej ciekawie sprawa prezentuje się w przypadku silników.

Diesel, benzyna czy napęd elektryczny?

Marka DS Automobiles nie rezygnuje cały czas z diesli, w przeciwieństwie do wielu swoich rynkowych konkurentów. Klienci mają do wyboru modele o mocy 100 KM i 300 KM. Poza tym zdecydować się można na jednostki benzynowe PureTech o mocy 100 KM, 130 KM oraz 155 KM. Przewidziano ponadto rozwiązania ekologiczne, a więc wersję z energooszczędnym napędem elektrycznym. Skonstruowany w ten sposób układ napędowy zapewnia moc 134 KM oraz maksymalny moment obrotowy na poziomie aż 260 Nm. Dzięki temu prędkość 100 km/h osiągnąć można w zaledwie 8,7 sekundy. Akumulatory litowo-jonowe pozwalają na bezproblemowe pokonanie 300 kilometrów. Pełne naładowanie następuje po 5 godzinach, a szybkie trwa tylko 80 minut i pozwala na uzyskanie 80% pojemności baterii. Jeżeli nie możemy zdecydować się na konkretny model czy wersję, zawsze możemy skorzystać z jazdy próbnej – taką możliwość oferuje salon DS w Krakowie. Powinno to rozwiać wszelkie nasze wątpliwości i pomóc w wyborze.

śr. ocena 5 / głosów 5