Dlaczego warto skorzystać z komputerowej diagnostyki auta?

Komputeryzacja obejmuje coraz więcej dziedzin życia. Nie inaczej jest w przypadku motoryzacji. Kompleksowe naprawy i kontrole serwisowe samochodów nie ograniczają się wyłącznie do mechaniki. Znaczącą rolę zaczyna odgrywać profesjonalna elektronika. Komputer pokładowy auta stanowi cenne źródło informacji na temat jego stanu technicznego. W dużym stopniu ułatwia zlokalizowanie usterki, nawet tej niewidocznej na pierwszy rzut oka. […]

Komputeryzacja obejmuje coraz więcej dziedzin życia. Nie inaczej jest w przypadku motoryzacji. Kompleksowe naprawy i kontrole serwisowe samochodów nie ograniczają się wyłącznie do mechaniki. Znaczącą rolę zaczyna odgrywać profesjonalna elektronika. Komputer pokładowy auta stanowi cenne źródło informacji na temat jego stanu technicznego. W dużym stopniu ułatwia zlokalizowanie usterki, nawet tej niewidocznej na pierwszy rzut oka. Dzięki temu czynności serwisowe są prowadzone szybko i sprawnie.

Zalety diagnostyki komputerowej

Samochodowa diagnostyka komputerowa jest do bólu skuteczna, a przy tym mało inwazyjna. Aby przeprowadzić czynności serwisowe, wystarczy dysponować laptopem oraz oprogramowaniem z odpowiednimi modułami. Sprzęt zostaje podłączony do komputera samochodowego, zapoczątkowując zaawansowany proces analityczny. W jego trakcie nie jest potrzebna ingerencja w mechanikę samochodu. Konstrukcja pojazdu pozostaje nietknięta – żadne części nie podlegają niepotrzebnemu demontażowi. W trakcie analizy, moc obliczeniowa sprzętu dokonuje zestawienia aktualnych parametrów układów elektronicznych auta wraz z parametrami rekomendowanymi przez danego producenta. Wszelkie odejścia od normy są natychmiastowo wychwytywane. Szczegółowemu rozpoznaniu podlegają kody usterek (takie jak: AIR BAG, ABS, IMMOBILIZER itd.) oraz parametry pojazdu w trakcie jazdy (praca silnika, ciśnienie doładowania turbiny, czasy wtrysków, temperatura, przepływomierz…). W przypadku najbardziej zaawansowanych systemów, możemy mieć do czynienia z automatyczną kontrolą skrzyni biegów, poduszek powietrznych, a nawet instalacji klimatyzacyjnej. Konkretne dane otrzymujemy już po kilku minutach. Ich właściwa interpretacja pomaga w namierzeniu usterki bądź jej wykluczeniu.

Analizy komputerowe w praktyce

Analizy komputerowe znajdują zastosowanie w wielu rozmaitych sytuacjach. Jakich konkretnie? Oddajmy głos ekspertowi. Serwis z wykorzystaniem elektroniki przydaje się m.in. wtedy, gdy samochód odmawia posłuszeństwa i chcemy poznać przyczynę awarii. Z analiz tego typu korzysta się również przy okazji przeglądów serwisowych oraz kontroli pojazdów używanych, nabywanych z komisu bądź od osoby prywatnej. Szczegółowe przebadanie auta z drugiej ręki pozwala na ujawnienie wszelkich szczegółów technicznych, włącznie z rzeczywistym przebiegiem. Dzięki temu nie narażamy się na zakup pojazdu o parametrach innych, niż zostały przedstawione w ofercie – objaśnia przedstawiciel firmy CAR-TECH, wyspecjalizowanej w profesjonalnej diagnostyce komputerowej samochodów osobowych.

Nie ulega zatem wątpliwości – diagnostyka przeprowadzona na profesjonalnym sprzęcie komputerowym to spore udogodnienie dla pracowników serwisów i warsztatów samochodowych, jak również dla klientów, którzy mogą zobaczyć w jakiej kondycji znajduje się dany pojazd. A wszystko bardzo szybko i skutecznie, stosunkowo niewielkim kosztem.

śr. ocena 0 / głosów 0