warsztat-samochodowy

Czy używane auta warto serwisować w ASO?

Serwisowanie samochodu jest regularnym obowiązkiem każdego właściciela czterech kółek, zwłaszcza takich, które pokonują setki tysięcy kilometrów w trudnych warunkach. Powstaje pytanie: gdzie zaprowadzić swój samochód – do niezależnego serwisu, czy do ASO – Autoryzowanej Stacji Obsługi? Odpowiedź na to pytanie możecie uzyskać, czytając uważnie nasz artykuł – zapraszamy do lektury.

Serwis niezależny czy autoryzowany?

Na nieautoryzowany serwis najlepiej zdecydować się wówczas, gdy znamy osobiście pracującego w nim mechanika i mamy gwarancję co do jego fachowości oraz rzetelności. Na szczęście usługi w niektórych tego typu serwisach stoją na bardzo wysokim poziomie – w warsztatach znajdują się komputery z profesjonalnym oprogramowaniem, a mechanicy są doświadczeni, ale też stale szkoleni. Ponadto niezależne serwisy mają zazwyczaj tańsze usługi i można sporo zaoszczędzić na niektórych naprawach.

Alternatywnym rozwiązaniem jest zaprowadzenie naszego auta do ASO, gdzie naprawą zajmuje się wykwalifikowany personel, który ma szczegółową wiedzę na temat danej marki i zna specyfikację jej kolejnych modeli. Jest to związane z restrykcyjnymi warunkami, jakie muszą spełniać Autoryzowane Stacje Obsługi, aby mieć przywilej reprezentowania danej marki. Nawet, jeżeli wystąpi większy problem, dealerzy mogą w każdej chwili odwołać się nawet do inżynierów producenta samochodów, którymi handlują.

Zalety serwisowania samochodów w ASO

ASO posiadają także system informatyczny, w którym znajdują się informacje na temat każdej przeprowadzonej naprawy w konkretnym samochodzie. Są one przechowywane na jednym serwerze, dzięki czemu można z nich skorzystać w każdej chwili, niezależnie od punktu, w którym przeprowadzane były prace. Historia auta może być także zaletą w momencie sprzedaży auta przez firmę.

Naprawa samochodu w ASO jest z reguły przeprowadzana bardzo sprawnie, z błyskawicznym dostępem do części zamiennych, które są oryginałami, a nie gorszej jakości „podróbkami”. Wiąże się to co prawda z wyższą ceną, ale naprawiany element będzie miał wydłużoną gwarancję. Ponadto w trakcie naprawy samochodu służbowego, ASO udostępnia klientom auto zastępcze, czego nie gwarantują niezależne serwisy – zauważa właściciel firmy Edmark Auto, która jest m.in. Autoryzowanym Dealerem i serwisantem samochodów Chrysler oraz Jeep.

śr. ocena 5 / głosów 5