czyszczenie samochodu

Chemia profesjonalna przeznaczona do samochodów

Czysty samochód to bezpieczny samochód. Szczególne znaczenie mają czyste szyby i światła. Jeżeli nie będziemy widzieć, co znajduje się na drodze albo inni nie będą widzieć nas, podróż może skończyć się tragicznie. W czyszczeniu pojazdu pomagają odpowiednie środki chemiczne, a zwłaszcza chemia profesjonalna. Jakich środków chemii samochodowej używać, aby skutecznie i kompleksowo wyczyścić całe auto?

Chemia do mycia karoserii

Zacznijmy od usuwania zanieczyszczeń na karoserii. Doskonale służy temu aktywna piana, za pomocą której można myć również plandeki, silniki, maszyny robocze i rolnicze czy ciężarówki. Związki powierzchniowo czynne nie tylko czyszczą, ale też chronią myte powierzchnie przed ponownym zabrudzeniem i pojawieniem się korozji. Ponadto produkt posiada właściwości odtłuszczające. Można go stosować do mycia ręcznego, a także w systemie natryskowym, ciśnieniowym lub pianotwórczym.

Doskonałym wyborem jest również szampon z woskiem. Skutecznie myje karoserię, a jednocześnie tworzy lśniącą, ochronną warstwę i nie pozostawia smug. Taki szampon należy stosować w rozcieńczeniu i nanosić go miękką szczotką lub gąbką, a następnie dokładnie spłukać wodą.

Warto też wspomnieć o specjalnych preparatach do usuwania owadów z karoserii, szyb, reflektorów i zderzaków. Wybranym środkiem spryskujemy brudne elementy samochodu, pozostawiamy preparat na około minutę, a później spłukujemy go czystą wodą. Przed użyciem tego typu środków, warto najpierw sprawdzić działanie preparatu w niewidocznym miejscu – mówi nasz rozmówca ze sklepu Hurtowniachemiczna.com.

Chemia do mycia felg i opon

Do produktów profesjonalnej chemii samochodowej należą także środki do mycia felg i opon. Tutaj można wymienić kwaśne preparaty do usuwania zanieczyszczeń organicznych i kamienia, które dodatkowo chronią przed korozją. W usuwaniu plam pomagają też pieniące preparaty o dużej skuteczności działania. Dzięki nim pozbędziemy się brudu, osadów wodnych i zabrudzeń, które powstają z osadzania się tlenków żelaza.

Wyróżnić również można środki  do konserwacji i nabłyszczania opon oraz innych elementów gumowych. Zapobiegają pękaniu i starzeniu się gumy, i odmładzają wygląd czyszczonych elementów. W ten prosty sposób można zwiększyć atrakcyjność samochodu.

Chemia do mycia wnętrza pojazdu

Chemia samochodowa to także środki do mycia wnętrza pojazdu, w tym płyny do mycia szyb, skóry, ekranów, plastików, tapicerki i dywanów. Takie produkty czyszczą i chronią przed ponownym pojawieniem się zabrudzeń. Łatwo się rozprowadzają i usuwają nawet najtrwalsze zanieczyszczenia.

Warto zaopatrzyć się również w odtłuszczacz, który rozpuszcza tłuszcze i smary na wszelkich rodzajach powierzchni. Sprawdzając ofertę sklepu z chemią profesjonalną, z pewnością znajdziemy produkty odpowiednie dla swoich potrzeb.

śr. ocena 5 / głosów 1