Na co zwracać uwagę przy wyborze lady cukierniczej?

Lady cukiernicze stanowią standardowy element wyposażenia cukierni, piekarni i wielu innych punktów handlowo-usługowych. Służą przede wszystkim do prezentacji wyrobów przeznaczonych na sprzedaż – szerokiej gamy wypieków, ciastek i pieczywa. O jakości lady decydują między innymi jej parametry techniczne, ale też rozmiar czy estetyka. Z tego względu, przed wyborem konkretnej realizacji warto zastanowić się dwa razy.

Dlaczego rodzaj witryny ma znaczenie?

Cukiernia to jeden z tych typów lokalu gastronomicznego, w którym sposób eksponowania produktów odgrywa szczególne znaczenie. Lada stanowi główny element wystroju ciastkarni, utrzymując świeżość i apetyczny wygląd wypieków, a także budując niepowtarzalny klimat samego wnętrza. Niezwykle ważne, by witryna była dobrana pod względem rodzaju, wielkości i wydajności. Niebagatelną rolę odgrywa też energooszczędność konkretnych modeli lad cukierniczych, wpływająca na niższe koszty prowadzenia działalności.

Kryteria wyboru lady cukierniczej

Szukając witryny cukierniczej należy zwrócić uwagę na to, by jej wielkość była dostosowana do możliwości lokalowych oraz ilości prezentowanych produktów. Warto też, by zakupiony sprzęt dysponował możliwością regulacji zakresu temperatury, dopasowanej do rodzaju przetrzymywanych wyrobów. Do istotnych kryteriów zakupowych trzeba też zaliczyć rodzaj agregatu (w cukierniach najczęściej wystarczy zakup lady z agregatem wewnętrznym) oraz poziom hałasu emitowany przez witrynę (im ciszej tym lepiej, a często także bardziej energooszczędnie). Dobrze, gdy witryna jest wykonana z materiałów prostych w czyszczeniu oraz konserwacji. Dzięki temu, nie tylko lepiej się prezentuje, ale też służy przez znacznie dłuższy czas. Oczywiście design lady powinien pasować do reszty wystroju cukierni.

Gdzie znaleźć dobrą ladę cukierniczą?

Szeroki wybór witryn i lad cukierniczych znajdziemy w ofertach firm oferujących wyposażenie dla lokali sklepowych oraz gastronomicznych. Sporo z nich da się znaleźć za pośrednictwem internetu. Ciekawym asortymentem wyposażenia do wnętrz ciastkarni i piekarni dysponuje przedsiębiorstwo Iglootechnika z Warszawy. Polegając na sprzęcie pochodzącym z zaufanych źródeł, zyskujemy gwarancję jego niezawodności na wiele lat. W przypadku witryn ma to nader szczególne znaczenie, gdyż są one stałym elementem umeblowania, eksploatowanym intensywnie – dzień po dniu. Warto o tym pamiętać przed pojęciem ostatecznej decyzji zakupowej. W ten sposób unikniemy rozczarowań.

śr. ocena 5 / głosów 4