Zastosowanie grawerowania laserowego

Zastosowanie grawerowania laserowego

Grawerowanie laserowe można wykorzystywać między innymi w celach reklamowych i promocyjnych, estetycznych, użytkowych oraz organizacyjnych. Taki rodzaj znakowania jest niesamowicie trwały oraz atrakcyjny dla wszystkich grup wiekowych ze względu na swój nietypowy wygląd. Dowiedz się, jakie są możliwe zastosowania grawerowania laserowego.

Jakie materiały można znakować laserowo?

Drukować laserowo można między innymi na drewnie, metalu, papierze, szkle czy tworzywach sztucznych, dlatego też laser zdobywa coraz większą popularność. Z jego pomocą można wykonać praktycznie dowolny wzór lub napis z niesamowitą precyzją i powtarzalnością. Znaczy to tyle, że każdy kolejny znak nie różni się w żaden sposób od poprzedniego. Grawerunki laserowe na wszystkich wspomnianych materiałach wykonuje między innymi Drukarnia Tomczak w Śremie, która specjalizuje się w druku i znakowaniu najróżniejszych produktów.

Zastosowanie grawerunków laserowych w życiu codziennym

Grawerunki laserowe można wykorzystać właściwie w dowolny sposób. Świetnie sprawdzają się na rozmaitych tabliczkach i znakach, ponieważ grawerunek w przeciwieństwie do nadruku jest całkowicie odporny na działanie czynników potencjalnie niszczących. Za jego pomocą można znakować również medale, pucharki i maszyny. Decydując się przykładowo na grawerowanie laserowe w Śremie na rozmaitych towarach można mieć pewność, że nadruk nie zetrze się w związku z upływem czasu. Doskonałym pomysłem jest także grawerowanie pamiątek i prezentów, co pomoże nadać im spersonalizowanego charakteru lub wykorzystanie grawerunków na materiałach promocyjnych swojej firmy.

Zalety grawerowania laserowego

Wśród zalet grawerowania laserowego można wymienić między innymi:

  • Gładkość krawędzi – które nie uszkodzą skóry użytkownika ani innych materiałów znajdujących się w pobliżu.
  • Trwałość – raz wykonany nadruk nie blednie, nie ściera się i jest czytelny bardzo długo.
  • Bezkontaktowość – grawerowanie laserowe nie wymaga operatora, zatem znacznie zmniejsza się ryzyko wypadków przy pracy.
  • Niskie koszty – zarówno dla osób, które zamawiają nadruki, jak i dla tych, które je produkują. Narzędzia wykorzystywane do wykonywania znakowania się nie zużywają.
  • Opłacalność – grawerunki laserowe można robić nawet na pojedynczych przedmiotach, a niekoniecznie na całych seriach produktów.

W świetle wszystkich powyższych zalet oraz ogromu możliwych zastosowań nic dziwnego, że grawerowanie laserowe stopniowo wypiera inne formy znakowania przedmiotów i towarów.

śr. ocena 5 / głosów 1