podajnik rolkowy

Zastosowania podajników rolkowych

Podajniki rolkowe to urządzenia, na których odbywa się ruch ładunków, również o większej wadze i wymiarach. Ułatwiają pracę, a także przyspieszają procesy logistyczne. Na ogół są to solidne konstrukcje, które łatwo zmontować i dopasować do indywidualnych potrzeb użytkowników. Są one przenośnikami przemysłowymi, które pozwalają na zwiększenie transportu różnych elementów na ustalonych trasach. Sprawdź, gdzie są niezastąpionym wyposażeniem!

Przeznaczenie podajników rolkowych

Podajniki rolkowe znajdują zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie dokonuje się cięcia długich materiałów. Są to np. kształtowniki i płaskowniki stalowe, których ręczne transportowanie byłoby niewygodne i trudne. Są one zatem doskonałym uzupełnieniem pił tarczowych i taśmowych. Pozwalają bowiem podsunąć dany element i przytrzymać na pożądanej wysokości, a przez to obrobić go zgodnie z założeniami. Urządzenia te mają zastosowanie w transporcie wewnętrznym, przy przesuwaniu paczek lub elementów w procesie produkcji.

Umożliwiają one ponadto dokładny pomiar oraz transport ładunków gabarytowych. Znajdują zastosowanie tam, gdzie ma miejsce transport ciężkich elementów, a także wielu drobniejszych przedmiotów w krótkim czasie. Są to np. stanowiska montażowe, hale sortowni i magazynów, zakłady produkcyjne oraz przemysłowe.

Podajniki rolkowe są stosowane w strefach przyjęć i wydań towarów – ułatwiają procesy manipulacyjne w magazynach. Mogą pełnić rolę poczekalni na czas przygotowywania zamówień oraz załadunku i rozładunku samochodów dostawczych. Są cenione również jako systemy zorganizowane pomiędzy poszczególnymi strefami magazynu – podajniki łączą kolejne strefy magazynowe. Mogą być łączone z sorterami, które w automatyczny sposób segregują ładunki zgodnie z trasami wysyłki.

Wyjątkowe zalety podajników rolkowych

Podajniki rolkowe usprawniają procesy logistyczne i odpowiadają za ich automatyzację. Jak wskazują specjaliści z firmy Mewaa, ich wyjątkowa konstrukcja ze stali jest estetyczna, bezpieczna i funkcjonalna. Charakterystyczne rowki oraz otwory w profilach pozwalają na mocowanie dodatkowych uchwytów, elementów prowadzenia bocznego oraz instalacji fotokomórek. Podzespoły te wspomagają transportowanie ładunków nawet na większe odległości, np. pomiędzy budynkami.

Mogą być zasilane elektrycznie i samoczynnie, z wykorzystaniem sił grawitacji. Są stabilnymi, nowoczesnymi urządzeniami, zapewniającymi bezpieczne użytkowanie. Istnieje możliwość ich konfiguracji, ustawienia wybranej wysokości oraz wybranego kąta nachylenia.

śr. ocena 0 / głosów 0