Zalety wynajmu drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych do firm

Drukarki oraz urządzenia wielofunkcyjne, posiadające funkcję kserowania czy skanowania dokumentów, to niezbędny element wyposażenia każdego biura, w którym istnieje duży przepływ różnego rodzaju dokumentów. Czy jednak każda firma musi korzystać z samodzielnie kupionego, drogiego sprzętu? Odpowiedź brzmi: nie. Alternatywą jest korzystanie z wynajętych urządzeń. Dlaczego warto rozważyć tę opcję?

Po pierwsze – bo jest taniej

Profesjonalne urządzenia biurowe to bardzo poważny zakup, szczególnie dla małych, rozwijających się firm, które nie posiadają jeszcze ugruntowanej pozycji na rynku i liczą się z każdym wydatkiem. To właśnie do takich przedsiębiorstw głównie skierowana jest oferta outsourcingu urządzeń biurowych – pozwala ona przy niewielkich kosztach korzystać z możliwości wysokiej jakości sprzętów. W cenie wynajmu zawarta jest również dostawa, montaż i obsługa serwisowa urządzeń, zatem nie musimy przejmować się, że kiedy jedno z nich się zepsuje, będziemy zmuszeni z własnej kieszeni pokrywać koszty naprawy.

Po drugie – bo to wygodne

Każda drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne potrzebuje do funkcjonowania odpowiedniego rodzaju tonery i papier. Ich wybór może być bardzo kłopotliwy, dodatkowo omyłkowy zakup nieodpowiednich tonerów generuje niepotrzebne koszty i może prowadzić nawet do awarii urządzenia. Rozwiązaniem problemu jest skorzystanie z usług outsourcingowych firm takich jak HiCopy Automatyka Biurowa – wynajmując sprzęt biurowy nie musimy zajmować się uzupełnianiem stanów tonerów lub papieru, zrobi to za nas obsługa serwisowa, która posiada odpowiednią wiedzę na temat sprzętu biurowego i jest w stanie wybrać optymalne materiały eksploatacyjne.

Po trzecie – bo to oszczędne

Firmy outsourcingowe prowadzą statystykę wykorzystania wynajmowanych urządzeń, m.in. co do ilości wydrukowanych dokumentów. Analiza tych danych jest przydatna w optymalizowaniu kosztów prowadzenia firmy. Ponosimy koszty jedynie wykonanych wydruków, jeśli w danym okresie rozliczeniowym zapotrzebowanie na drukarki było mniejsze niż zwykle, nasze wydatki na obsługę urządzeń również będą niższe.

śr. ocena 5 / głosów 3