trawnik z rolki

Zalety trawników z rolki

Coraz częściej właściciele ogrodów decydują się na trawnik z rolki. Rozwiązanie to pozwala uniknąć wielu problemów, które związane są z wysiewaniem nasion w celu uzyskania pięknej murawy. Trawnik z rolki to rozwiązanie dla każdego, kto chce cieszyć się ekspresowym efektem gęstej i zielonej murawy bez konieczności tracenia czasu na doglądanie i pielęgnację świeżo wysianych nasion.

Jakie zalety ma trawnik z rolki?

Wysiewanie nasion trawy w celu uzyskania trawnika może być dość problematyczne. W przypadku trawnika z rolki, w bardzo krótkim czasie możemy diametralnie zmienić wygląd ogrodu. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla niecierpliwych właścicieli ogrodów oraz osób, które nie mają czasu na doglądanie wysianych nasion. W przypadku wysiewu nasion efekt porównywalny z trawnikiem z rolki osiągniemy po kilku miesiącach intensywnej pielęgnacji. Trawnik z rolki jest sposobem na uzyskanie gęstej, zielonej murawy w zaledwie kilka godzin i bez żadnego ryzyka – nie musimy martwić się, że trawa nie wzejdzie, pamiętać o tym, aby zabezpieczyć obsiany obszar przed zadeptywaniem oraz chronić go przed ptakami, które chętnie wydziobują nasiona. Trawnik z rolki jest odporny na wahania temperatur, lepiej znosi suszę i intensywne opady deszczu, więc możemy zakładać go podczas całego sezonu wegetacyjnego, czyli wiosną, latem oraz jesienią. Rozłożony na odpowiednio przygotowanym podłożu jest też odporny na choroby, które są częstym utrapieniem właścicieli ogrodów decydujących się na tradycyjne wysianie trawy. W przypadku trawnika z rolki nie musimy też martwić się intensywnym wzrostem chwastów.

Trawnik z rolki to doskonały wybór, który pozwala od razu cieszyć się widokiem idealnej murawy. Nie musimy czekać na wschody wysianej trawy oraz powtarzać siewu w miejscach, w których trawa nie wzeszła, jednak musimy pamiętać, że nie należy od razu intensywnie go użytkować oraz kosić, bo trawa musi się ukorzenić – wyjaśnia ekspert z firmy ogrodyjarocin.pl

W jaki sposób zakłada się trawnik z rolki?

Zakładanie trawnika z rolki najlepiej powierzyć profesjonalistom, którzy wiedzą, w jaki sposób prawidłowo go ułożyć. Niezwykle ważny jest też wybór trawy, bo na proces jej ukorzeniania się i wygląd trawnika wpływa jakość darni. Podłoże, na którym będzie zakładany trawnik trzeba oczyścić, spulchnić oraz wyrównać. Kluczowe jest też rodzaj gleby, na której rozłożymy trawę z rolki – powinna być ona przepuszczalna oraz zasobna w składniki odżywcze, dlatego warto zdecydować się na zastosowanie odpowiedniej, bogatej w próchnicę ziemi pod trawnik. Samo układanie trawnika z rolki to dla profesjonalistów banalnie proste zadanie. Jeżeli chcemy założyć trawnik z rolki samodzielnie, to musimy nieco się podszkolić. Trawę z rolki układa się na tzw. cegiełkę oraz mocno dociska do podłoża. O trawnik z rolki trzeba odpowiednio dbać, czyli prawidłowo go nawadniać, przez minimum 2 tygodnie powstrzymać się od intensywnego użytkowania miejsc, w których została rozłożona trawa z rolki, a także pamiętać o tym, że może być ona skoszona, dopiero gdy osiągnie wysokość minimum 10 cm.

śr. ocena 0 / głosów 0