Zalety stosowania powłok antygraffiti

Istnieje kilka metod postępowania z nieestetycznymi malunkami na murach i ścianach. Możemy na przykład zamontować kamery, dzięki którym namierzymy wandali. Innym wyjściem jest zamalowanie niechcianych grafik. W oby przypadkach mamy jednak do czynienia z działaniem po fakcie. A przecież lepiej zapobiegać, niż leczyć. Z pomocą przychodzi tani i skuteczny środek, usuwający zanieczyszczenia i uniemożliwiający ich powstawanie w przyszłości. Środkiem tym jest powłoka antygraffiti.

Właściwie dobrana powłoka antygraffiti stanowi świetne zabezpieczenie przeciwko aktom wandalizmu. Dzięki prostemu preparatowi zapewnimy ochronę murom i ścianom budynków, obiektom inżynierskim oraz innym elementom infrastruktury drogowo-miejskiej. Skuteczne pokrycie specjalistycznymi powłokami jest opłacalne z co najmniej kilku względów.

Specyfik dobry na wszystko

Ściany i mury pokryte profesjonalną powłoką antygraffiti w znaczącym stopniu utrudniają wykonywanie malunków. Lakiery antygraffiti są antyadhezyjne i nieprzywierające, co oznacza że aplikowane na nie farby ściekają, a linie się rozmywają, co zniechęca potencjalnych ,,artystów amatorów”. Co jednak w sytuacji, gdy powierzchnie już zostały zamalowane? Jak się okazuje, to także nie stanowi problemu.

Dobry preparat świetnie radzi sobie z usuwaniem farb, lakierów akrylowych, ftalowych, olejnych, poliwinylowych, chlorokauczukowych, poliuretanowych i wielu innych. Sprawdza się na różnych materiałach – drewnie, kamieniu czy stali, w pionie i poziomie – objaśnia przedstawiciel PHSC Chemicals, producenta powłok antygraffiti.

Efekt w stylu ,,instant”

Zastosowanie farby antygrafitti to rozwiązanie tańsze niż renowacja oszpeconej ściany, nie wspominając o czasie, który trzeba by poświęcić na naprawę zniszczeń. Preparat cechuje się dobrą przyczepnością, a jego aplikacja jest bardzo prosta. Warstwy specyfiku nanosi się pędzlem, wałkiem lub natryskiem na oczyszczoną powierzchnię.

Efekt? Już po kilku godzinach dana powierzchnia zyskuje pełną ochronę. Co ważne, preparat nie zawiera węglowodorów alifatycznych, pochodnych pirolidonu, rozpuszczalników chlorowych czy związków rakotwórczych. Dzięki temu jest bezpieczny w aplikacji. Można stosować go z powodzeniem po wewnętrznej stronie murów.

Niezawodność na lata

Dodatkową korzyścią związaną ze stosowaniem odpowiedniego zabezpieczenia przed graffiti jest lepsze zaizolowanie ścian i murów, a co za tym idzie ich wzmożona ochrona przed rozmaitymi degradacyjnymi czynnikami zewnętrznymi. Przekłada się to w prosty sposób na zwiększenie trwałości danego elementu infrastruktury.

Wyróżniamy preparaty antygraffiti trwałe, półtrwałe i tracone. Te ostatnie wykorzystują metodę tzw. traconej powłoki, która ulega rozpadowi wraz z usuwaną farbą. Preparaty trwałe utrzymują się na murze o wiele dłużej. Najlepsze z nich są w stanie przetrwać 20 lat oraz od kilkudziesięciu do nawet 100 cykli zmywania graffiti.

śr. ocena 5 / głosów 4