Zalety stosowania maszyn drukarskich z płaskim stołem

W dobrej klasy maszynę drukarską z płaskim stołem powinny zainwestować wszystkie firmy, które specjalizują się w druku materiałów reklamowych (w tym wielkoformatowych) i poważnie myślą o rozwoju swojej działalności. Wynika to zarówno z możliwości uzyskania lepszego rezultatu druku, jak i wysokiej wydajności, z jaką pracują nowoczesne urządzenia tego rodzaju. Chcemy dziś nieco więcej opowiedzieć zaletach ich stosowania.

Maszyny drukujące z płaskim stołem to aktualnie urządzenia umożliwiające otrzymanie druku przy zastosowaniu wielu technik poligraficznych – cyfrowej, atramentowej, sitodruku czy też druku UV LED. Drukarki najnowszej generacji przystosowane są do zadruku coraz to grubszych podłoży w opcjach druku arkuszowego i rolowego. Dlatego za podstawową zaletę tych urządzeń poligraficznych można uznać dużą wszechstronność – objaśnia przedstawiciel FUJIFILM Sericol Polska – cenionego producenta maszyn i akcesoriów drukarskich.

Świetny rezultat druku

Produkowane chociażby przez FUJIFILM Sericol urządzenia z płaskim stołem znajdują zastosowanie zarówno jako wyposażenie punktów usługowych oferujących druk detaliczny, jak i w zakładach wyspecjalizowanych w druku przemysłowym. Stół, jako podstawowy element ich konstrukcji, ma niezwykle istotne znaczenie dla otrzymywanej jakości druku, a mianowicie odpowiada za utrzymanie zadrukowywanego podłoża w idealnie płaskiej płaszczyźnie. Stół w maszynie dobrej klasy poradzi sobie z unieruchomieniem materiału każdej możliwej grubości, nie tylko z papierem czy tekturą, ale też z aluminium, tworzywami sztucznymi, a nawet drewnem. Umożliwia także wielokrotne zadrukowanie całej dostępnej powierzchni arkusza lub rolki. Takie cechy posiadają na przykład stoły z dostępnej w Fujifilm Sericol serii innowacyjnych drukarek Acuity Select.

Wysoka wydajność

Zaletą stosowania nowoczesnych maszyn z płaskim stołem jest też możliwość uzyskania wysokiej wydajności przy równoczesnym zachowaniu świetnej jakości druku do ostatniego arkusza. Na temat tej cechy maszyn drukarskich wypowiada się ponownie nasz ekspert.

Wydajność to pożądana cecha każdej drukarki, a zwłaszcza maszyn stosowanych do celów przemysłowych, gdzie duże znaczenie ma ekonomiczność inwestycji. Najszybsze wyposażone w stół płaski urządzenia naszej marki drukują z prędkością nawet do 900 m2 na godzinę. Używają przy tym 14 lub 27-pikolitrowych głowic drukujących, co zapewnia niezwykle precyzyjne nałożenie tuszu. Dla zobrazowania podam przykład drukarki Onset X, która zapełnia aż dwa pełne stoły drukarskie w czasie mniejszym niż jedna minuta.

Szybki zwrot inwestycji

Przez wypowiedź eksperta sprawnie przeszliśmy do opłacalności zakupu maszyny ze stołem płaskim. Szybki zwrot inwestycji to ostatni aspekt, który chcemy zawrzeć w temacie zalet wynikających ze stosowania tego rodzaju urządzeń. Na tę wartość składa się bowiem zarówno ich wszechstronność, wysoka wydajność, jak i rewelacyjny rezultat otrzymywanego druku. Wykorzystując te cechy możemy poszerzyć i urozmaicić swoją ofertę oraz poprawić jej jakość, a tym samym zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku usług poligraficznych.

śr. ocena 5 / głosów 4