Zalety ręcznych urządzeń do aplikacji taśm i folii

Folia stretch to jeden z dwóch – obok kartonowych pudeł – rodzajów tworzyw, najpowszechniej wykorzystywanych do pakowania wszelkich towarów, od produktów spożywczych po materiały budowlane. Znajduje ona zastosowanie nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również w zakładach przemysłowych, działających w najróżniejszych branżach. Bardzo często występuje w połączeniu ze specjalnymi, wytrzymałymi taśmami klejącymi. Do aplikacji jednym i drugich wykorzystuje się specjalne ręczne urządzenia – oto kilka ich plusów.

Usprawnienie pracy

To najważniejsza zaleta urządzeń do aplikacji folii i taśm – pozwalają one znacznie usprawnić proces pakowania produktów, a tym samym oszczędzić czas i zminimalizować wysiłek potrzebny do tego zadania.

-Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że wykorzystanie do pakowania naszych ręcznych urządzeń pozwala skrócić cały czas pakowania nawet o połowę – stwierdza przedstawiciel firmy Total Market.

Do obsługi tego typu urządzeń wystarczy jednak ręka – aplikatory taśmy wyposażone w nożyki, które pozwalają prostym ruchem bez żadnego wysiłku przyciąć przyklejoną taśmę. Nie trzeba wspominać, że zaoszczędzony czas można wykorzystać do zapakowania większej ilości produktów lub wykorzystać w innym celu.

Oszczędność materiału

Zdarza się, że przy ręcznym foliowaniu i nakładaniu taśmy pakowej część materiału ulegnie zniszczeniu lub zostanie wykorzystana większa jego ilość (np. ze względu na powstające w czasie pakowania luzy na folii). W obu przypadkach oznacza to stratę tworzywa. Nie wydaje się ona zbyt dotkliwa w jednostkowych przypadkach, jeśli jednak pakowanych jest wiele produktów, każda nadwyżka zużytego towaru wiąże się z dość istotnymi stratami finansowymi. Urządzenia do pakowania pozwalają w pełni wykorzystać dostępne materiały i kontrolować ich zużycie

Wysoka trwałość

Do produkcji urządzeń do aplikacji folii wykorzystuje się wysokie jakości materiały, takie jak metal czy tworzywa sztuczne. Wykazują one wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i warunki środowiskowe, nadają się więc do pracy w praktycznie każdych warunkach.

Prosta konstrukcja

Urządzenia do ręcznej aplikacji folii i taśm to proste urządzenia, do których działania nie potrzeba energii elektrycznej. Dzięki temu ich obsługa jest bajecznie prosta, nie wymaga żadnych kwalifikacji. Prosta konstrukcja sprawia ponadto, że urządzenia tego rodzaju są praktycznie nie do zepsucia, w związku z czym będą służyć naszej firmie z powodzeniem przez bardzo wiele lat.

 

śr. ocena 5 / głosów 3