Zalety przesyłek kurierskich

Profesjonalne usługi kurierskie cieszą się rosnącą popularnością, skutecznie wypierając pocztę tradycyjną. Ich użyteczność została dostrzeżona na całym świecie. Dzięki kurierom, jesteśmy w stanie nadać każdy typ przesyłki – od zwyczajnych gabarytowo po niestandardowe – w trybie pilnym, szybko i bezpiecznie, na terenie kraju oraz zagranicy. Szczegółowe zalety przesyłek kurierskich prezentujemy poniżej. Zapraszamy do lektury.

Prostota wysyłki i odbioru

Usługi kurierskie są z reguły świadczone w systemie całodobowym, siedem dni w tygodniu. To istotne udogodnienie – zwłaszcza gdy chcemy, by przesyłka dotarła do celu w jak najkrótszym czasie. Przesyłkę można nadawać w każdym, specjalnie wytyczonym punkcie obsługi określonej firmy kurierskiej. Pomocą służą też firmy pośredniczące, umożliwiające skorzystanie z usług dowolnego kuriera na preferencyjnych warunkach (ciekawą ofertą tego typu dysponuje firma Tuwysłam). Dana paczka jest dostarczana bezpośrednio do adresata. Nie istnieją więc częste dla usług pocztowych problemy z odbiorem – wyjmowanie awizo ze skrzynki, stanie w kolejkach w urzędzie i tak dalej. Przeważnie, zainteresowani są powiadamiani o przesyłce drogą mailową lub sms. Istnieje też możliwość kontaktu osobistego z kurierem, w celu doprecyzowania miejsca i godziny dostarczenia przesyłki.

Szeroki zakres obsługi

Przy pomocy kuriera jesteśmy w stanie nadać każdy typ przesyłki – pudełka, paczki, inne gabaryty – w tym pilne przesyłki dokumentowe oraz paletowe. Nie stwarza problemów transportowanie przedmiotów o dużej wartości, elementów delikatnych oraz niestandardowych. Kurierem można też wysyłać klasyczne przesyłki pocztowe. Cały proces transportu odbywa się bezpiecznie, z dochowaniem wszelkich zasad poufności. Obejmuje teren miast, obszary podmiejskie, wiejskie i zagranicę (także inne kontynenty). Klient posiada wgląd w aktualne miejsce pobytu przesyłki, dzięki wdrożonym systemom obserwacji on-line.

Doskonały stosunek jakości do ceny

Wielkim atutem korzystania z usług kurierskich jest ich niska cena. Jeszcze taniej wyniesie nas korzystanie z usług pośrednika (wysyłka nawet do 70% taniej niż bezpośrednio w firmie kurierskiej!). Atrakcyjnym cenom towarzyszy jakość usług. Stoją one na o wiele wyższym poziomie niż obsługa Poczty Polskiej. Możliwość przesyłu przedmiotów nietypowych, śledzenie paczki, doprecyzowany czas i miejsce dostarczenia pakunku – to tylko wybrane zalety, o których wspomnieliśmy. Czynnikiem przesądzającym o wyższości kuriera jest jednak czas działania. Większość przesyłek dociera do adresata w ciągu 24 godzin od daty nadania. To ogromne udogodnienie, szczególnie gdy zależy nam na szybkim terminie realizacji (dostarczenie przesyłki na przetarg, zakup prezentu na święta). Szereg zalet powoduje, że z pomocy kuriera coraz częściej korzystają nie tylko osoby prywatne, ale i przedsiębiorstwa, instytucje publiczne i niepubliczne. Usługi kurierskie dotyczą też rozwiązań logistycznych sklepów. To gwarancja oszczędności czasu, pieniędzy, a nierzadko również nerwów.

śr. ocena 5 / głosów 4