Zalety korzystania z myjni ręcznej

Myjnia ręczna jest nieco trudniejsza do znalezienia niż ta automatyczna czy samoobsługowa (takich punktów zwyczajnie jest więcej), wizytę w niej trzeba też najczęściej zaplanować z pewnym wyprzedzeniem, aby zarezerwować termin. Dla niektórych może stanowić to pewną niedogodność, jednak zalety korzystania z myjni ręcznej sprawiają, że zdecydowanie warto pomyśleć o tym rozwiązaniu.

Ręczne mycie samochodu jest jednym z podstawowych i najskuteczniejszych sposobów jego pielęgnacji. Cechuje je wyższa dokładność, którą można jeszcze zintensyfikować, gdy dostrzeże się np. silniejsze zabrudzenia, a przy tym mniejsza szkodliwość dla auta. – Ilość środków czyszczących, odpowiednia szczotka czy ścierka, a także siła nacisku, z jaką czyści się dany element, są dobierane za każdym razem indywidualnie w zależności od potrzeb – mówi specjalista z Centrum Motoryzacyjnego LCM Corp we Wrocławiu. Minimalizuje to ryzyko choćby porysowania lakieru.

Indywidualne podejście

Na podobnej zasadzie ocenia się konieczność przeprowadzenia rozmaitych dodatkowych czynności, takich jak nałożenie wosków zabezpieczających czy polerowanie. Precyzyjniej można skupić się też nie tylko na karoserii lub tapicerce, ale również na zakamarkach, w których gromadzą się zanieczyszczenia (np. felgi albo kratki atrapy chłodnicy). Zimą, gdy drogi posypywane są solą i piaskiem, przy nadkolach, progach i w dolnych partiach drzwi zbiera się przyspieszający zużycie lakieru osad, który często przyczynia się do powstania korozji. Podczas ręcznego mycia można zwrócić na te miejsca szczególną uwagę.

Kwestie prawne

Teoretycznie – jeżeli mamy czas i ochotę – możemy przeprowadzić je samodzielnie, istnieje jednak co najmniej kilka dobrych powodów, dla których lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom. Pierwszym z brzegu jest chociażby brak miejsca, w którym wolno ręcznie umyć samochód, pozostając w zgodzie z prawem. Powinno być ono bowiem zaopatrzone w odpływ do kanalizacji sanitarnej, a nie deszczowej, tak więc np. osiedlowy parking odpada. Za próbę umycia tam auta możemy zostać ukarani mandatem.

Fachowcy

W dobrej myjni ręcznej naszym samochodem zajmą się wykwalifikowani pracownicy, którzy na czyszczeniu znają się prawdopodobnie znacznie lepiej niż my. Często przechodzą profesjonalne szkolenia, a poza tym posiadają istotnie większą wprawę i doświadczenie, bo każdego dnia przez ich ręce przechodzi co najmniej kilkanaście pojazdów. W dodatku aby utrzymać klientów i dzięki poleceniom zyskać kolejnych, myjnie ręczne muszą dbać o odpowiedni poziom oferowanych usług.

Chemia

Dysponują też środkami czyszczącymi, których nie będziemy w stanie samodzielnie zakupić w supermarkecie albo na stacji benzynowej. Profesjonalna chemia cechuje się zaś dobrymi właściwościami czyszczącymi i zarazem niewielką inwazyjnością. Kiepskiej jakości detergenty rozcieńczone w nieodpowiedniej proporcji mogą pozostawić na karoserii nieestetyczne matowe ślady. W dobrej myjni ręcznej ten problem zostaje wyeliminowany, a samochód umyty oraz wytarty. Zimą zaś często możemy liczyć także na profesjonalne zabezpieczenie przed zamarzaniem zamków i przywieraniem uszczelek do drzwi.

śr. ocena 10 / głosów 1