Zalety korzystania z magazynów logistycznych

Korzystanie z magazynów logistycznych może pomóc przedsiębiorcom odciążyć firmowy budżet i zwiększyć kontrolę nad kosztami operacyjnymi, ale nie tylko.

Kompleksowa obsługa logistyczno-transportowa

Outsourcing powierzchni magazynowej może pomóc przedsiębiorcom odciążyć firmowy budżet i zwiększyć kontrolę nad kosztami operacyjnymi. Nie muszą oni przejmować się opłatami administracyjnymi, utrzymaniem i ubezpieczeniem magazynu logistycznego, a także dbałością o jego funkcjonalność oraz zatrudnianiem i wynagradzaniem pracowników, którzy będą go obsługiwać. Ponadto miesięczna stawka wyznaczona za użytkowanie magazynu jest przez operatora logistycznego wyliczana na podstawie określonych taryf. Właściciel magazynu zapewnia również kompleksową obsługę logistyczno-transportową i dysponuje nowoczesnymi systemami pozwalającymi mu na optymalne zarządzanie wszelkimi procesami w tym zakresie. Przydają się w tym też profesjonalne narzędzia IT oraz maszyny.

Dopasowanie usługi do specyfiki branży

Współpraca z operatorem logistycznym może nam ułatwić wiele spraw. Po uwzględnieniu różnych czynników, takich jak specyfika branży oraz ewentualna sezonowość, będzie on mógł dostosować się do zmian np. w wielkości dostaw lub zaoferować szereg dodatkowych usług. Może się także zdarzyć, że dany operator dysponuje magazynami w innych częściach kraju, dzięki czemu dopasować lokalizację do wymagań kontrahenta – zauważa specjalista z Centrum Logistycznego DMT, które udostępnia klientom nowoczesny obiekt w parku logistycznym w Pruszkowie, cechujący się idealnymi warunkami dla towarów, nawet tych specyficznych i trudnych w magazynowaniu, takich jak farmaceutyki, produkty spożywcze oraz pasze.

Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest powierzenie towarów doświadczonym osobom o wysokich kompetencjach w zakresie wymagań konkretnych grup produktów, infrastruktury oraz innych narzędzi, które pozwalają na zwiększenie jakości procesów magazynowych. Dzięki temu minimalizowane jest ryzyko zerwania lub sparaliżowania łańcucha dostaw wskutek opóźnień, zatorów bądź braku towaru. Jest to działanie, które może przynieść kolejne oszczędności przedsiębiorcy, który w tym czasie jest w stanie skupić się na innych obszarach swojej działalności – rozwoju produkcji lub pozyskiwaniu kolejnych klientów.

śr. ocena 5 / głosów 1