kominek kaflowy

Zakup kominka online. Na co zwrócić uwagę?

Decyzja o zakupie kominka już zapadła? Doskonale! Musisz jednak wiedzieć, że dostępna obecnie oferta kominków jest niezwykle szeroka i obejmuje nie tylko tradycyjne urządzenia opalane drewnem, ale także nowoczesne kominki na pelet, a nawet kominki elektryczne. Toteż wybór i zakup kominka do domu czy mieszkania okazuje się dość skomplikowany. Jak poradzić sobie z tym zadaniem?

Jaki kominek wybrać?

Przeglądając katalogi sklepów z kominkami, szybko zorientujesz się, że poszczególne urządzenia różnią się między sobą nie tylko wyglądem i sposobem zasilania. Aby ułatwić sobie manewrowanie w tym gąszczu możliwości, na początek zastanów się, jakie funkcje ma pełnić kominek w twoim domu i w jaki sposób ma być zamontowany. Jeśli zależy ci przede wszystkim na aspekcie estetycznym, dobrym pomysłem będzie zakup kominka elektrycznego. Chociaż w takim urządzeniu nie pali się prawdziwy ogień, efekty świetlne na jego ekranie dają idealne złudzenie płomieni. Kominki elektryczne emitują też ciepło, a to za sprawą znajdujących się w ich wnętrzu termowentylatorów. I chociaż takie rozwiązanie wydaje się zaledwie namiastką prawdziwego kominka, ma bardzo duże zalety – jego montaż możliwy jest zawsze i wszędzie, bez konieczności podłączania przewodów kominowych i specjalnej wentylacji.

Natomiast montaż kominka na drewno lub pelet trzeba uwzględnić już na etapie budowy domu lub gruntownego remontu mieszkania. Sprawne i bezpieczne użytkowanie urządzeń grzewczych z komorą spalania wymaga stworzenia kompletnej instalacji odprowadzania spalin i odpowiedniego systemu wentylacyjnego. A więc czy zakup takiego kominka w ogóle się opłaca? Zdecydowanie tak. Tradycyjny kominek jest nie tylko piękną ozdobą wnętrza, ale także wydajnym źródłem ciepła. Na szczególną uwagę zasługują tutaj kominki z płaszczem wodnym, które z powodzeniem mogą służyć do ogrzania kilku pomieszczeń. Oferta takich kominków jest mocno zróżnicowana m.in. pod względem mocy grzewczej i wydajności, miejsca i sposobu montażu, rodzaju paliwa oraz designu. W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszą się stylowe kominki kaflowe.

Jak kupić kominek online?

Urządzenia grzewcze zawsze warto kupować od specjalistów, którzy nie tylko mają w swojej ofercie urządzenia najwyższej klasy, ale też potrafią doradzić klientom przy wyborze odpowiedniego rozwiązania. I choć zakupy online są szybkie i wygodne, decydując się na tak poważną inwestycję, musimy mieć pewność, że nie kupujemy przysłowiowego kota w worku. Dlatego przed złożeniem zamówienia warto skontaktować się ze sprzedawcą telefonicznie lub mailowo – podpowiada ekspert z portalu internetowego Epiecyki.pl.

Jeśli jesteś już zdecydowany na zakup konkretnego urządzenia i wybrałeś sprzedawcę, upewnij się co do warunków transakcji. Sprawdź możliwe metody płatności, sposoby dostawy zamówienia, a także zasady ewentualnych zwrotów i reklamacji. Wszystkie te informacje powinny być opisane na stronie sklepu internetowego z kominkami w sposób jasny i przystępny. Bardzo ważne jest, by na swojej stronie sprzedawca udostępniał też pełen regulamin zakupów i wszystkie dane na temat firmy. Tylko w takim przypadku możesz mieć pewność, że masz do czynienia z rzetelną, uczciwą firmą.

śr. ocena 0 / głosów 0