Wyposażenie szaf BHP

Metalowe szafki BHP to meble niezbędne w każdym zakładzie pracy, większym warsztacie czy obiekcie sportowym – doskonale sprawdzą się również w szkołach jako alternatywa dla wciąż jeszcze powszechnych boksów. Dzięki nim każdy pracownik, uczeń czy inny użytkownik danego obiektu może bezpiecznie przechować swoje wierzchnie ubranie, odzież roboczą lub sportową, a także inne cenne przedmioty.

Podstawowe wyposażenie szaf BHP

Szafy BHP mogą przybierać również formy – mogą być nimi zarówno pojedyncze „słupki” z jedną przegrodą, jak i wiele przegród, połączonych ze sobą w jeden szereg. Niezależnie od tego do podstawowej wyposażenie przegrody należą:

  • Drążki i haczyki do wieszania ubrań
  • Oddzielne półki do przechowywania m.in. nakryć głowy czy przedmiotów osobistych
  • Zamek otwierany za pomocą klucza lub elektronicznie
  • Otwory wentylacyjne w drzwiach, zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza – dzięki nim wnętrze szafki pozostaje suche, nawet po włożeniu do niej zamoczonej odzieży

Dodatkowe wyposażenie szafek BHP

Metalowe szafki BHP mogą być rozbudowane o dodatkowe części, które zwiększają ich funkcjonalność lub poprawiają komfort użytkowania. Są to między innymi:

  • Wizytownik – czyli przegródka na drzwiach, w której można umieścić plakietkę z imieniem i nazwiskiem właściciela szafki. Szczególnie przydatna w dużych zakładach pracy, w których pracuje wiele osób.
  • Cokół – czyli podstawka pod szafkę, służąca podniesieniu jej kilka centymetrów powyżej poziomy podłogi. Ułatwia korzystanie z szafki – żeby sięgnąć po przedmioty znajdujące się na jej dnie użytkownik nie musi schylać się do podłogi.
  • Nóżki – podobnie jak cokół podnosi szafkę powyżej podłogi i ułatwia korzystanie z niej. Dodatkowo umożliwia sprzątanie podłogi pod szafką – jest to istotne szczególnie w miejscach, do których użytkownicy mogą nanieść wilgotny brud, który dostaje się pod meble.
  • Szafka na buty – obuwie robocze lub wyjściowe nie powinno być przechowywane z resztą ubrań, gdyż może je łatwo zabrudzić. Oddzielna szafka na buty rozwiązuje ten problem,
  • Ławka – zmontowana przed drzwiczkami szafki ławka to udogodnienie w obiektach, w których użytkownicy muszą się gruntownie przebrać, np. w obiektach sportowych, basenach.

Produkcją wysokiej jakości szafek BHP zajmuje się firma Konsmetal-Sejf z Nidzicy.

śr. ocena 6.7 / głosów 3