Wyposażenie stołu roboczego

Produkcja okien nie należy do zadań łatwych. Niezbędne są przy niej doskonałe umiejętności warsztatowe pracowników, ale także odpowiedni sprzęt. Solidny, wygodny i dobrze wyposażony stół roboczy jest więc koniecznym elementem każdego warsztatu stolarki okiennej czy linii produkcyjnej.

Profesjonalny stół montażowy musi charakteryzować się idealną stabilnością i być ułatwieniem pracy w warsztacie – przekonuje nasz rozmówca z firmy GK PRODUCT. Spełnienie tych wymogów jest możliwe przy zastosowaniu odpowiedniej konstrukcji i wyposażenia.

Blat stołu roboczego

Najprostsze stoły robocze posiadają statyczny blat, jednak dużo wygodniejsze w użyciu są stoły z regulowanym kątem nachylenia. W zależności od potrzeb danego stanowiska roboczego, można wykorzystywać stoły z możliwością pochyłu w zakresie kilkunastu stopni lub stoły pozwalające na ustawienie blatu w pionie i w poziomie. Obecnie dostępne są stoły z nachyleniem blatu regulowanym ręcznie i pneumatycznie.

Powierzchnia robocza stołu roboczego

Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie powierzchni roboczej tak, by żaden z element stołu nie mógł uszkodzić powierzchni montowanego okna. Dlatego powierzchnie stołów roboczych wykańcza się na rozmaite sposoby, np. listwami poliamidowymi, szczotkowymi, wykładzinami filcowymi bądź profilem ślizgowym.

Łapy i belki dociskowe stołu roboczego

Istotnym elementem wyposażenia stołu roboczego są części umożliwiające pełne i pewne unieruchomienie obrabianego okna. Mogą to być łapy, uchwyty lub belki, w zależności od konstrukcji i przeznaczenia konkretnego rodzaju stołu. Dociski i zaczepy mogą być ustawiane manualnie lub sterowane pneumatycznie.

Dodatkowe wyposażenie stołu roboczego

Wśród dodatkowych, bardzo praktycznych elementów wyposażenia stołu montażowego do okien możemy wymienić półki na narzędzia oraz przyłącza do narzędzi elektrycznych i pneumatycznych. Najbardziej nowoczesne modele stołów do okuwania mogą być wyposażone nawet w automatyczne podajniki wkrętów i agregaty wkręcające.

śr. ocena 5 / głosów 4