magazyn

Wynajem powierzchni magazynowych. Na co zwrócić uwagę?

Wbrew pozorom, znalezienie właściwego magazynu do wynajęcia nie jest takie proste, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Wiele z nich wymaga dokładnego sprawdzenia, wręcz zbadania określonych parametrów. Podjęcie dobrej decyzji jest pierwszym krokiem w rozwoju przedsiębiorstwa. O czym zatem pamiętać, wybierając powierzchnie magazynowe? Jakie parametry sprawdzić i na co szczególnie zwracać uwagę?

Lokalizacja to kluczowa kwestia

Najważniejszą cechą dobrego magazynu jest oczywiście jego umiejscowienie. Zbyt duże oddalenie od siedziby firmy wygeneruje jedynie wysokie koszty, które mogą nawet przewyższyć zyski. Szukając takich powierzchni, warto zatem wybierać te w pobliżu, mając na względzie wszelkie procesy logistyczne. Jeśli prowadzisz działalność w województwie zachodniopomorskim, to magazyny do wynajęcia w Szczecinie powinieneś wziąć pod uwagę, a nie te w Warszawie. Warto zwrócić również uwagę na poziom skomunikowania wybranego miejsca z miastem.

Cena gra ważną rolę

Wybierając powierzchnie magazynowe do wynajęcia, powinno się zwracać uwagę na ich atuty, ale też koszty niezbędne do poniesienia. Oczywiście lepsze warunki oferowane przez magazyn są warte zapłacenia wyższej kwoty, aczkolwiek nie należy również przepłacać. Nowe budynki będą droższe z uwagi na korzystniejszą infrastrukturę. Wiele z nich jest właściwie przystosowana do załadunku i rozładunku towaru, tak aby odbywał się szybko i sprawnie. Tańsze to najczęściej starsze magazyny, które nie zostały wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia i udogodnienia. Warto pamiętać, by w umowie został szczegółowo opisany stan budynku oraz cena. Chcąc właściwie udokumentować jego wygląd, do umowy można dołączyć zdjęcia.

Wyposażenie

Nowoczesne hale magazynowe najczęściej mają bogate wyposażenie. Podstawą są media, których doprowadzenie powinno leżeć po stronie właściciela. Ich obecność jest przecież niezbędna dla osób chcących prowadzić działalność w wybranym miejscu. Warto zwrócić uwagę również na inne pomieszczenia jak socjalne czy biurowe, gdyż zorganizowanie w nich miejsca do pracy dla wybranych pracowników, pozwala usprawnić działanie przedsiębiorstwa.

Określ swoje potrzeby

Lokalizacja, cena i wyposażenie są ważne, jednak najważniejsze są wymagania i oczekiwania osoby wynajmującej. To ona wie, czego potrzebuje firma, w jakich warunkach powinny być magazynowane towary, ale też zna odpowiedź na wiele innych, ważnych pytań. Konieczne jest także określenie celu, w jakim będzie użytkowany magazyn.

Wybierając właściwą ofertę, warto sprawdzić różne firmy np. MARK SPEDITION i spośród spełniających oczekiwania wybrać najkorzystniejszą pod względem ceny i lokalizacji.

śr. ocena 4.6 / głosów 93