Wycinka drzew trudnych – charakterystyka usługi

Chociaż stare bądź mocno rozrośnięte drzewa mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa budynków, ludzi i transportu, to proces ich usuwania nie jest łatwy. Wycinka drzew trudnych wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale również znajomości przepisów, które umożliwią wykonanie tego legalnie. Dowiedz się, w jaki sposób wykonać to skutecznie, sprawnie oraz zgodnie z prawem.

Drzewo trudne, czyli właściwie jakie?

Drzewa mogą okazać się ciężkim orzechem do zgryzienia, jeśli na jakimś etapie ich wzrostu, będzie trzeba je wyciąć. Najczęściej dzieje się tak w sytuacji, gdy drzewo staje się istotnym niebezpieczeństwem i jego gałęzie np. przeplatają się z liniami wysokiego napięcia, powodują uszkodzenie budynku lub dachu, są stare i w każdej chwili mogą się złamać itp. Dlatego też w takich sytuacjach konieczne jest wynajęcie specjalistów oraz szybkie usunięcie drzewa.

W jaki sposób pozbyć się drzewa stanowiącego niebezpieczeństwo?

Wycinka drzew trudnych to zadanie dla firmy, która ma duże doświadczenie w tego typu usługach. Chociaż niektórzy myślą, że ścięcie drzewa to nic takiego, warto podkreślić, że drzewa stanowiące niebezpieczeństwo, muszą być usunięte przy pomocy specjalistycznego sprzętu oraz z zachowaniem konkretnych procedur. Należy zdawać sobie sprawę, że trudne drzewa już od początku realizacji usługi są niemałą bolączką. Jednak dzięki doświadczeniu pracowników, możliwe jest np. przewidzenie, gdzie dokładnie upadną obcięte gałęzie. Ponadto, specjaliści nie boją się pracy na wysokości, a także nie mają problemu z wykonaniem zadania np. podczas wiatru. Dodatkowo, istotnym jest również to, że wynajęta firma usunie drzewo bez uszkodzenia stojącego obok niego budynku, dachu, linii wysokiego napięcia itd.

Właściwy sprzęt do wycinki drzew trudnych

Decydując się na wynajęcie firmy zajmującej się fachową wycinką drzew trudnych, ma się pewność, że usługa będzie zrealizowana szybko i skutecznie, gdyż specjaliści posiadają nie tylko umiejętności, ale również odpowiedni do tych działań sprzęt – podkreśla specjalista z P.H.U Dróżdż z Końskiego.

Do wycinki drzew używany jest m.in. dźwig z podnośnikiem koszowym. Dodatkowo, wykorzystywane są pilarki spalinowe, rębaki oraz uprzęże alpinistyczne.

Dlatego też, profesjonalna wycinka drzew trudnych sprawdzi się np. na budowach i obszarach zwartej zabudowy (m.in. cmentarze), do eliminacji nadłamanych drzew w wyniku wichury lub usunięcia gałęzi, które zagrażają infrastrukturze, drogom oraz liniom elektrycznym.

śr. ocena 6.3 / głosów 4