Jak wybrać firmę oferującą wynajem autokarów

Planując dalszy wyjazd grupowy, organizując wycieczkę lub poszukując transportu dla gości organizowanego eventu lub imprezy okolicznościowej zaczynamy zastanawiać się nad wynajęciem autokaru. Pytanie tylko, na co zwrócić uwagę, aby podróż była bezproblemowa, komfortowa, a przede wszystkim bezpieczna? Podpowiadamy.

Stan autobusu

Wynajem autokaru nie powinien polegać na wybraniu najtańszej firmy. Pamiętajmy, że od naszej decyzji zależy nie tylko wygoda podczas jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Jeśli wybierzemy firmę, która dysponuje starymi, bardzo wysłużonymi już pojazdami, raczej nie będziemy mogli liczyć na zachowanie obecnych standardów (np. bezprzewodowy Internet, wygodne siedzenia), ale również zaryzykujemy awarią w trakcie drogi.

Dlatego nie bójmy się pytać o stan autobusu: ile ma lat (przy czym 10 lat nie czyni autobusu starego, natomiast 20 lat powinno zapalić w naszej głowie lampkę ostrzegawczą i skutkować dalszymi poszukiwaniami) oraz jak jest wyposażony (najbardziej na komfort naszej podróży wpływa klimatyzacja i ogrzewanie postojowe). Bardzo ważnym elementem jest także to, czy autobus posiada jakieś dodatkowe systemy bezpieczeństwa. Dzięki temu wszystkie uczestniczące w wyjeździe osoby będą właściwie chronione. Jedna z najbezpieczniejszych marek autobusów na rynku są obecnie autokary Setra. Nad bezpieczeństwem pasażerów czuwają systemy bezpieczeństwa czynnego (m.in. Active Brake Assist 3, tempomat odległości, asystent utrzymania pasa ruchu oraz elektroniczny system stabilizacji), a także skuteczne systemy bezpieczeństwa biernego (Front Collision Guard).

Doświadczony kierowca

Nawet, jeśli autobus jest w doskonałym stanie, jeśli za kierownicą usiądzie nieodpowiednia osoba, może dojść do wypadku. Dlatego warto pytać o doświadczenie kierowców, sprawdzić w internecie opinie na temat przewoźnika, a jeśli planujemy wyjazd zagraniczny, upewnić się, że przewoźnik posiada odpowiednie licencje zezwalające na organizowanie takich przejazdów.

Nowoczesna flota

Aby ułatwić sobie zadanie, szukajmy firm dysponujących nowoczesną flotą, np. firma Asik sp. z o.o., w której możemy wynająć nowoczesny autobus. Takie podmioty podążają najczęściej za tym, co dzieje się na rynku chcąc sprostać oczekiwaniom klientów i w tym celu nie tylko dbają o nienaganny stan techniczny autobusów, ale także stawiają na dobrych, doświadczonych i uprzejmych kierowców.

śr. ocena 5 / głosów 3