Jak wybrać dobrego dostawcę nawozów rolniczych?

Gospodarstwa rolne nastawione na uprawę, muszą skorzystać z oferty dostawców nawozów rolniczych. Aby rośliny mogły się prawidłowo rozwijać, potrzebują cennych składników odżywczych, w tym azotu. To właśnie dzięki azotowi można uzyskać znacznie większe i – co istotne – silniejsze plony. W jaki sposób wybrać odpowiedniego dostawcę?

Tańszy dostawca nie znaczy lepszy

Przede wszystkim nie można kierować się ceną. Tańszy dostawca nawozów rolniczych wcale nie oznacza – lepszy. Dlaczego? Zanim zdecydujemy się sfinalizować zakup, dokładnie zapoznajmy się ze składem nawozów. Może się okazać, że nawóz, chociaż objętościowo nie różni się niczym od tego w wyższej cenie, ma o połowę mniej istotnych dla roślin składników. Często wydaje nam się, że opakowanie niczym nie różni się od tego, jakie zawsze kupujemy. Jak się jednak okazuje, jego skład może być znacznie uboższy. Zwracajmy na to uwagę, w przeciwnym razie nasze plony nie dostaną tyle elementów odżywczych, ile potrzebują.

Odpowiednie parametry nawozu

Jeśli skład nie wzbudził w nas wątpliwości, sprawdźmy parametry nawozu. Powinien charakteryzować się odpowiednią wilgotnością, mieć właściwy zapach i kolor. Doświadczeni rolnicy od razu zauważą, że coś nie jest w porządku. Kiedy dopiero zaczynamy swoją przygodę z rolnictwem, warto zabrać ze sobą kogoś zaufanego bądź poprosić o listę sprawdzonych dostawców, również internetowych, takich jak firma Biostyma. Najlepsze jakościowo nawozy i doświadczenie producenta gwarantują, że otrzymamy produkty, które zagwarantują nam doskonałe plony. Jeśli mamy wątpliwości co do nawozów znajdujących się u danego dostawcy, powinniśmy nawiązać kontakt z Inspekcją Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Jest odpowiedzialna za nadzorowanie jakości nawozów. Dlatego kiedy spotkamy się z nawozami wątpliwego pochodzenia, powinniśmy zachować dowód zakupu i jak najszybciej zawiadomić niniejszą instytucję.

Bogata oferta dostawcy

Znaczenie ma również oferta dostawcy nawozów rolniczych. Niektórzy potrzebują nawożenia upraw polowych, inni – roślin sadowniczych. Tylko optymalne produkty, o odpowiednich proporcjach składników, pozwolą nam cieszyć się efektami zbiorów, na jakie zawsze mieliśmy nadzieję.

śr. ocena 5 / głosów 4