Jak wybrać dobrą firmę transportową?

Żadna gospodarka nie może obyć się bez transportu – to dzięki niemu możliwa jest zarówno produkcja, jak i obrót towarami. Zgodnie z danymi GUS oraz Biura ds. Transportu Międzynarodowego na polskim rynku funkcjonuje około 240 tysięcy firm transportowych, z czego 90 tysięcy to przewoźnicy specjalizujący się w przewozie różnego rodzaju towarów. Na co zwracać uwagę przy dokonywaniu wyboru spośród tak bogatej oferty, by mieć pewność, że zlecona usługa zostanie wykonana profesjonalnie i – co najważniejsze – na czas?

Zakres usług

Każda firma posiada własną, zróżnicowaną ofertę. Niektóre z nich proponują swoim klientom transport różnego rodzaju towarów, inne specjalizują się w przewozie konkretnych rodzajów produktów, np. żywności, leków czy materiałów niebezpiecznych. Dodatkowo różnią się one zasięgiem – wyróżniamy pod tym względem firmy operujące na terenie kraju, a także te wykonujące przewóz międzynarodowy. Zanim zdecydujemy się na złożenie zlecenia danej firmie należy upewnić się, że jest ona w stanie je wykonać.

Staż na rynku

Przeświadczenie, że firmy starsze, funkcjonujące na rynku już od dłuższego czasu są bardziej godne zaufania, jest całkowicie naturalne i z reguły znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. W końcu – aby utrzymać swoją pozycję, dane przedsiębiorstwo musi wykazać się profesjonalizmem i oferować swoim klientom usługi wysokiej jakości, szczególnie na rynku tak konkurencyjnym jak transport. W związku z tym najprostszą metodą, by przekonać się czy wybrany przez nas przewoźnik jest w stanie zapewnić nam fachową obsługę, jest sprawdzenie jego stażu na rynku – w tym celu wystarczy wejść na jego stronę internetową, tam zwykle znajdziemy tego typu informacje. Przy okazji warto sprawdzić posiadane przez firmę certyfikaty oraz przynależność do organizacji związanych z branżą transportową.

Flota samochodowa

Pojazdy wchodzące w skład floty przewoźnika powinny spełniać bardzo rygorystyczne wymogi, opisane w stosownych normach – dokumenty te dotyczą między innymi niezbędnej aparatury do transportu żywności czy oznakowania pojazdów przewożących materiały niebezpieczne. Warto upewnić się, że pojazdy wybranego przez nas przewoźnika spełniają te wymagania i są przystosowane do realizacji naszego zlecenia.

Wysokiej jakości usługi transportowej znajdziemy w ofercie firmy Transmaster.

śr. ocena 5 / głosów 4