Właściwości wody jonizowanej

Jonizatory wody pozwalają na uzyskanie wody o odczynie alkalicznym tzw. żywej wody. Wykorzystywanie jonizowanej wody do picia daje bardzo szerokie możliwości wpływania na własne samopoczucie oraz stan zdrowia. Właściwe dbanie o swój organizm i dobre nawadnianie to szansa na pozbycie się wielu dolegliwości, zwiększenie ilości energii oraz zmniejszenie ryzyka zachorowania na wiele schorzeń cywilizacyjnych.

Co można uzyskać przy pomocy jonizatora wody?

Wielu zwolenników medycyny naturalnej i alternatywnej zaleca picie wody jonizowanej, ze względu na jej rozliczne właściwości, które mają wywierać bardzo korzystny wpływ na zdrowie. Woda jonizowana może według różnych źródeł pomagać w przywróceniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, działać jako antyoksydant, a także ułatwiać dbanie o dobrą kondycję skóry, ułatwiać przyswajanie substancji zawartych w spożywanych produktach, poprawiać koncentrację, a także lepiej nawadniać organizm, wypłukiwać z niego toksyny prowadząc do intensywnej detoksykacji. Zalet picia wody jonizowanej jest tak dużo, że ciężko byłoby wymienić je wszystkie – wyjaśnia przedstawiciel firmy Global Water, która specjalizuje się w dostarczaniu urządzeń do jonizowania wody.

Jonizatory wody to urządzenia, które pozwalają na przeprowadzenie elektrolizy, zwiększenie jej pH oraz obniżenie potencjału utleniania wody. W ramach swego działania jonizatory wody pozwalają na rozdzielenie cieczy na dwie części, z których jedna ma odczyn silnie zasadowy za sprawą obecności jonów OH, a druga staje się wodą kwaśną, w której jest istotna przewaga jonów H+. Woda zasadowa ma wiele dobroczynnych dla zdrowia właściwości i znakomicie nadaje się do picia, zaś woda kwaśna może być wykorzystana na wiele innych sposobów, związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Woda kwaśna o bardzo niskim pH nadaje się do czyszczenia różnych powierzchni, które mogą wymagać dezynfekcji lub odkażenia. Może przyczyniać się do usuwania bakterii i grzybów, a także służyć do podlewania niektórych roślin.

Korzystanie z jonizatora pozwala na wytworzenie dużej ilości wody alkalicznej, która bywa też nazywana „żywą wodą”. Picie tak przygotowanej wody według wielu użytkowników jonizatorów wpływa korzystnie na poprawę samopoczucia i wspomaga procesy leczenia niektórych dolegliwości.

Niektóre efekty używania jonizatorów wody

„Żywa woda” uzyskiwana przy wykorzystaniu jonizatora ma bardzo wszechstronny wpływ na ludzki organizm, powodując zajście wielu procesów chemicznych zmieniających funkcjonowanie dużej liczby narządów. Długotrwałe picie wody pozyskiwanej za pomocą jonizatora wody może doprowadzić do trwałych zmian w działaniu organizmu od układu oddechowego, przez sercowo-naczyniowy aż po pokarmowy.

Wysoki odczyn zasadowy wody jonizowanej pozwala na znacznie obniżenie dolegliwości ze strony układu pokarmowego związanych z objawami nadkwasoty. Woda alkaliczna pozwala na zmniejszenie agresywnego działania kwasu żołądkowego i ułatwia łagodzenie objawów zgagi. Picie wody alkalicznej może nawet zastąpić przyjmowanie doraźnie podawanych preparatów alkalizujących.

Woda jonizowana może jednak mieć o wiele szersze działanie. Osoby korzystające z urządzeń pozwalających na przeprowadzenie hydrolizy w warunkach domowych zauważają, że instalacja jonizatora i używanie uzyskiwanej w nim wody przyczynia się do poprawy samopoczucia oraz stanu zdrowia.

Woda alkaliczna pozwala na mierzenie się z wieloma problemami zdrowotnymi, powodowanymi złą dietą, nadmiernym stresem, zanieczyszczeniem środowiska oraz tzw. chorobami cywilizacyjnymi. Stosowanie wody jonizowanej ułatwia walkę z objawami sporej liczby chorób.

Jedną z największych korzyści związanych z używaniem wody alkalicznej jest możliwość wpływania na poziom zakwaszenia organizmu. Może się on wiązać ze zwiększoną zapadalnością na różne choroby, za sprawą zbyt wysokiego spożycia cukru, produktów wysoko przetworzonych lub obfitujących w szkodliwe tłuszcze. Najprostszą metodą na pozbycie się tego rodzaju problemów jest przywrócenie odpowiedniego poziomu anionów i kationów we krwi i innych płynach ustrojowych i doprowadzenie pH krwi do rekomendowanego poziomu od 7,35 do 7,45.

Wśród zalet używania jonizatorów wody można znaleźć również wiele relacji wskazujących na dobroczynne efekty lepszego nawodnienia. Do nich można zaliczyć m.in. opóźnienie efektów starzenia dzięki uelastycznieniu skóry, poprawienie zdolności do koncentracji, zmniejszenie odczuwania dolegliwości bólowych, ograniczenie apetytu czy zwiększenie poziomu energii.

Lista możliwych korzyści skłania do poważnego rozważenia czy wydatek na jonizator nie będzie jedną z największych inwestycji w zmianę stanu własnego organizmu.

śr. ocena 0 / głosów 0