art

Właściwości etykiet płaskich w technologii IML 3D

Etykiety na produktach pełnią bardzo ważną funkcję. Dostarczają informacji, ale też pozwalają wzbudzić emocje w konsumencie i wyróżnić wyrób spośród innych konkurencyjnych. Projektanci nieustannie dążą do tego, aby etykiety przyciągały wzrok i skłaniały do kupna. Przejawem tego są etykiety płaskie w technologii IML 3D. Jakie są ich właściwości i zalety?

Czym są etykiety płaskie w technologii IML 3D?

Etykiety płaskie w technologii IML 3D powstają przede wszystkim z polipropylenu. Jest to tworzywo sztuczne, które ma duże możliwości formowania, a przez to liczne zastosowania. Czym wyróżniają się omawiane tu etykiety od typowych etykiet płaskich? Opowiada o tym specjalista z firmy Profix 3D:

– Etykiety płaskie przygotowywane w technologii IML 3D dają wrażenie głębi obrazu – trójwymiarowości. Badania wykazują, że takie etykiety przyciągają wzrok konsumentów częściej i na dłużej, a stąd już tylko krok do zakupu. Według przeprowadzonych testów opakowania tego rodzaju wzbudzają pięciokrotnie większe zainteresowanie, a koszty są niewielkie, szczególnie w stosunku do korzyści.

Do czego można wykorzystać płaski druk IML 3D? Jego zastosowania i właściwości przedstawiamy poniżej.

Jakie właściwości mają etykiety wykonane w technologii IML 3D?

Etykiety płaskie IML 3D znajdują zastosowanie jako elementy m.in. opakowań kartonowych i szklanych, kubków, wieczek. Szczególnie chętnie są wykorzystywane na opakowaniach produktów dla dzieci, np. zabawek i artykułów szkolnych, ponieważ efekt 3D bardzo podoba się najmłodszym. Etykiety płaskie 3D można stosować także na blistrach oraz innego rodzaju opakowaniach preparatów farmaceutycznych. Doskonale sprawdzają się również na grach komputerowych i planszowych, filmach czy albumach muzycznych.

Są różne metody aplikacji etykiet płaskich IML 3D. Mogą one mieć postać etykiet samoprzylepnych lub być poddawane kaszerowaniu albo laminowaniu. Etykiety płaskie wykonane z polipropylenu mogą być zgrzewane z folią (HDPE lub LDPE), albo dołączane przy użyciu zszywek. Liczne sposoby aplikowania etykiet mnożą ich zastosowania i pozwalają urozmaicić nawet nietypowe opakowanie.

Co szczególnie ważne w przypadku sprzedaży dóbr objętych prawami autorskimi (filmy, muzyka, gry, teksty i inne), albo chętnie podrabianych wyrobów luksusowych, zastosowanie etykiety 3D może być jednym z zabezpieczeń przed nielegalnymi kopiami – wytworzenie tego rodzaju etykiet jest niemożliwe bez specjalistycznych urządzeń oraz umiejętności, którymi dysponują jedynie nieliczne drukarnie.

śr. ocena 5 / głosów 1