Kiedy warto skorzystać z wypożyczalni spawarek

Spawanie daje wielkie możliwości, jeśli chodzi o tworzenie złożonych konstrukcji z metali, stopów i tworzyw sztucznych. Umiejętności spawaczy są potrzebne, a przez to doceniane i dobrze opłacane. Nie zawsze jednak spawacz – szczególnie początkujący – dysponuje własnym sprzętem. Z myślą o tych, którzy chcą spawać, lecz nie mają czym, powstała wypożyczalnia spawarek.

Spawanie – cenna i dobrze opłacana umiejętność

Spawanie polega na łączeniu dwóch elementów wykonanych z topliwego materiału (metale i ich stopy, plastik) w celu utworzenia bardziej rozbudowanego obiektu. Odbywa się to przez topienie fragmentów, które mają się stykać, łączenie ich, a następnie ostudzenie. Towarzyszy temu także materiał wypełniający spoinę. Choć spawy mają niższą wytrzymałość niż lity element, są powszechnie stosowane tam, gdzie parametry wytrzymałościowe grają drugorzędną rolę.

Praca spawacza wymaga wiedzy, precyzji i zdolności manualnych. Od doboru materiałów, urządzeń spawalniczych, temperatury i jakości spawu zależy solidność utworzonego elementu. Często jest to praca w niełatwych warunkach, a szkół kształcących w kierunku spawalnictwa brakuje. Z tego względu umiejętności spawaczy są pożądane i dobrze opłacane.

Kiedy warto wypożyczyć spawarkę?

Do pracy spawacza niezbędne są urządzenia spawalnicze. Jak każda aparatura specjalistyczna są one dość kosztowne i nie każdy spawacz może sobie na nie pozwolić.

Szczególne korzyści wypożyczalnia spawarek da początkującym spawaczom, którzy mają już fach w rękach, jednak nie zdążyli dorobić się własnego sprzętu. W okresie przejściowym między początkiem samodzielnej pracy a rozwinięciem biznesu mogą oni korzystać z wypożyczonego sprzętu. Umożliwi im to szybkie zdobycie praktyki w pracy dla klientów, a z czasem – zarobienie dzięki niej na własny sprzęt.

Wypożyczenie spawarki będzie dobrym pomysłem także wtedy, kiedy wykształcony spawacz pracuje w innej branży, spawa zaś sporadycznie. Wówczas inwestycja we własny sprzęt okaże się nieopłacalna, nie zwróci się. Jeżeli mamy potrzebę spawania od czasu do czasu, wypożyczenie sprzętu będzie idealnym rozwiązaniem.

Wypożyczalnię spawarek wyposażoną w 20 kompletów urządzeń do spawania metodą TIG oraz MMA (z chłodnicą lub bez) i w 10 kompletów urządzeń do spawania MIG/MAG (także z chłodnicą lub bez) prowadzi www.nortech-weld.pl.

śr. ocena 5 / głosów 2