Czy warto kupować laptopy poleasingowe?

Dzisiaj często rezygnujemy z komputerów stacjonarnych na rzecz poręcznych, a jednocześnie równie wydajnych laptopów. Niestety, dobre sprzęty kosztują. Musimy wydać sporo gotówki, jeżeli na laptopie chcemy nie tylko surfować po Internecie, ale również korzystać z bardziej zaawansowanych programów czy używać go do gier. W takim wypadku świetnym rozwiązaniem mogą okazać się laptopy poleasingowe.

Czym są laptopy poleasingowe?

Laptopy poleasingowe to laptopy zakupione przez korporacje dla pracowników w ramach umowy leasingu. Są to przeważnie modele biznesowe, wyposażone w wysokiej jakości komponenty. Kosztują dużo, ale pozwalają na bezawaryjną pracę przez długi czas. Firmy nie stają się ich właścicielami.

Płacą raty w zamian za możliwość użytkowania urządzeń. Kiedy umowa się skończy, korporacja może wykupić sprzęt na własność albo zamówić nowe modele, na co najczęściej się decyduje – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy SHOPLET.

Gdzie trafia sprzęt poleasingowy?

Jeżeli korporacja nie wykupi użytkowanych na umowie urządzeń, trafiają one do leasingodawcy, który najczęściej decyduje się na ich sprzedaż. Zanim jednak zostaną wystawione na sprzedaż, wymieniane są uszkodzone podzespoły, instalowany jest oryginalny system operacyjny, a jeśli brakuje jakiegoś wyposażenia – natychmiast jest uzupełniane. Na tak odnowione laptopy również udzielana jest gwarancja. W zależności od producenta, może być to 6, a nawet 12 miesięcy usług gwarancyjnych.

Zakup laptopów poleasingowych – czy to się opłaca?

Wiele osób zetknęło się z ofertą laptopów poleasingowych. Czy warto je kupić? Poznajmy zalety takich urządzeń. Laptopy poleasingowe:

  • Mają atrakcyjną cenę. Najczęściej jest to 3-letni sprzęt, który można kupić za 20, a nawet 10 proc. jego pierwotnej ceny. Co więcej, firmy, które sprzedają takie laptopy, wystawiają je za o wiele niższe kwoty, niż sprzedawcy zajmujący się prywatną sprzedażą
  • Doskonały stan techniczny – nigdzie na rynku nie znajdziemy laptopa z takimi parametrami o tak niskiej cenie. Sprzęt jest wydajny i może nam służyć kolejne kilka lat. Nie będzie jedynie komputerem do przeglądania internetu, będziemy mogli wykorzystywać go również do grania czy pracy na specjalistycznych programach
  • Mają gwarancję, dzięki której nawet w razie awarii możemy liczyć na bezpłatną awarię w podanym okresie.

Chociaż nie są to najnowsze laptopy, to będą nam służyć zdecydowanie lepiej, niż urządzenia z najniższej półki, za podobną cenę. Dlatego warto zastanowić się na wysokiej jakości laptop poleasingowy, który otrzymamy w atrakcyjnej cenie.

śr. ocena 10 / głosów 1