meble-warsztat

Warsztat dobrze wyposażony (Malow, Promet)

Dobrze zaprojektowany warsztat sprawi, że łatwo będzie w nim utrzymać porządek, potrzebne narzędzia znajdziemy zawsze pod ręką, a praca w nim będzie przyjemnością. Warto zatem zadbać o ergonomiczne miejsce pracy. Na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór różnego rodzaju mebli warsztatowych i na pewno uda nam się do naszych specyficznych potrzeb dobrać takie, które pomogą zorganizować bardziej wydajne stanowisko pracy.

Organizacja przestrzeni

Warsztat to specyficzne miejsce. Jego przestrzeń jest najczęściej bardzo ograniczona, a jednocześnie musi pozwalać na spore pole manewru, aby prace w nim wykonywane przebiegały sprawnie. Dlatego tak bardzo ważna jest mądra organizacja przestrzeni. I tutaj znajdują zastosowanie meble przeznaczone do przechowywania różnorodnych narzędzi, cieczy i innego asortymentu warsztatu.

Podstawowym wyposażeniem każdego warsztatu powinien być solidny stół. To na nim będzie wykonywana większość prac. Stoły warsztatowe zaopatrzone są najczęściej w różnego rodzaju szuflady i półki, w których można przechowywać najczęściej wykorzystywane narzędzia. W ten sposób zawsze mamy je pod ręką. Narzędzia rzadziej wykorzystywanie lub urządzenia, czy części nieco większych gabarytów można umieszczać w szafach warsztatowych, czy na zainstalowanych przy ścianach regałach. Jednak przy ich wyborze warto zwrócić uwagę, czy ich ładowność i ciężar, jaki mogą udźwignąć, odpowiada naszym potrzebom.

Materiały, z jakich wykonywane są meble warsztatowe

W warsztatach najczęściej używane są meble metalowe. Ich przydatnymi cechami są: duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, odporność na zabrudzenia, działanie wilgoci czy zalanie cieczami. Meble metalowe cechuje również duża nośność, dzięki czemu wytrzymują one nawet bardzo duże obciążenia. Solidna konstrukcja mebli warsztatowych jest również istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa i higieny pracy.

Gdzie szukać takich mebli?

Szukając takich mebli, natrafiliśmy na sklep internetowy GOBI. Znajdziemy tutaj stoły warsztatowe charakteryzujące się funkcjonalnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technologicznymi. Wykonane zgodnie z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa, z maksymalnym obciążeniem wynoszącym ponad 400 kg. Stoły te posiadają również funkcję regulowania wysokości oraz dają kilkaset możliwości zagospodarowania. Ich konstrukcja pozwala zaś na montaż półek wedle zapotrzebowania.

Poza stołami w ofercie są także tablice, regały, przestronne szafki i ścianki narzędziowe oraz innego rodzaju meble metalowe wykonane z blachy stalowej i sklejki z drzewa liściastego. Tym sposobem praktycznie cały warsztat jesteśmy w stanie umeblować w jednym miejscu.

śr. ocena 5 / głosów 5