Wakacje z pupilami. Hotele przyjazne dla zwierząt

Kiedy jedziemy na wakacje wybór hotelu, który będzie odpowiadał jest dość prosty. Kiedy jednak chcemy zabrać na urlop swojego pupila, sprawa nieco się komplikuje. Dla takich osób powstały więc hotele przyjazne dla zwierząt, które stają się coraz popularniejsze. Dzięki nim wczasowicze i ich pupile mogą spędzać swoje wakacje w wielu miejscach w Polsce. Ogromną zaletą tego typu hoteli jest też fakt, że są otwarte na każdy rodzaj zwierząt, między innymi na psy, koty oraz króliki. Jak wybrać hotel przyjazny dla zwierząt?

Jak szukać hotelu przyjaznego dla zwierząt?

Jeśli chcemy wybrać się na wakacje z pupilem musimy bardzo poważnie przemyśleć kwestię wyboru miejsca noclegowego. Hotel warto zarezerwować odpowiednio wcześniej, gdyż nie każdy obiekt w Polsce jest otwarty na właścicieli zwierząt. Mimo tego, że w wielu miejscach znajduje się informacja o tolerancji pupili, powinniśmy dokładnie przeanalizować ofertę.

W niektórych hotelach znajduje się wiele zastrzeżeń dotyczących pobytu, takich jak na przykład akceptacja jedynie wybranych ras, ilości lub rozmiarów zwierząt. Przed przyjazdem musimy więc dokładnie zapoznać się z polityką obiektu względem zwierząt, czyli krótkim regulaminem, który mówi o tym, na jakich zasadach kot lub pies może przebywać na terenie hotelu. Zapoznanie się z dokumentem jest bardzo istotne, gdyż bezwzględne przestrzeganie reguł w nich zawartych jest obowiązkowe. W przeciwnym wypadku będziemy zmuszeni do zapłacenia kary.

Jak twierdzi pracownik z Hotelu Pod Wulkanem:

W niektórych obiektach wymaga się także, aby okazać wykaz aktualnych szczepień pupila, dlatego właśnie należy sprawdzić czy hotel nie wymaga dodatkowych dokumentów. Bez względu na to, czy będą potrzebne, zabieranie ze sobą książeczki szczepień to dobry nawyk, który przydaje się, gdy musimy zabrać zwierzę do weterynarza.

Uważaj na wygórowane ceny

Ceny za nocleg w przypadku pobytu pupili w wielu przypadkach nie są bezpośrednio podane do wiadomości gości, a hotele przyjazne dla zwierząt oferują pokoje w cenie do 300 zł za dobę. Z tego powodu warto zapytać przed przyjazdem o to, czy pobyt zwierzaka jest wliczony w koszt pokoju, czy obowiązuje za niego dodatkowa opłata oraz przez jaki okres obowiązuje.

Przy rezerwacji musimy zwracać także uwagę na to, jak powinien wyglądać i gdzie być umieszczony pokój hotelowy. Pobyt z pupilem wiąże się z dodatkowymi wymaganiami, jakie trzeba postawić przed hotelem. Powinniśmy wybierać pokoje na parterze, aby ciężkie akcesoria i ich wnoszenie nie sprawiało problemów. Dodatkowo pozwoli to skrócić drogę, gdy będziemy musieli wyjść z psem na spacer. Trzeba także przyjrzeć się wyposażeniu pokoju. Powinny się w nim znaleźć pewne udogodnienia dla zwierząt, takie jak woreczki foliowe, dodatkowa miska lub specjalne koce, które będą służyć jako posłanie.

śr. ocena 0 / głosów 0