jonizator wody

W jaki sposób wybrać jonizator wody?

Dla tych wszystkich, którzy mają wątpliwość, jaki jonizator wody wybrać do domu, przygotowaliśmy mały poradnik. Dowiecie się z niego, czym jest jonizator wody, jak działa i jakimi kryteriami się kierować przy jego zakupie.

Czym jest jonizator wody?

W jonizatorach woda poddawana jest elektrolizie. W wyniku tego procesu jedna jej część zostaje naładowana jonami hydroksylowymi OH – w ten sposób uzyskujemy zdrową wodę alkaliczną o niskim stopniu utlenienia. Natomiast pozostała część cieczy dzięki jonom wodorowym H+ staje się kwaśna: o niskim pH i wysokim utlenieniu.

Woda alkaliczna – korzyści dla zdrowia i urody

Trudno przecenić pozytywny wpływ wody alkalicznej na nasze zdrowie i wygląd. Pomaga ona m.in. na niestrawność, choroby żołądka i jelit, zaparcia. Badania potwierdziły również, że przeciwdziała takim chorobom jak astma, cukrzyca, choroby skóry, zapalenie stawów, zapalenie wątroby czy wrzody żołądka. Również osoby zmagające się z problemem bezsenności, otyłości, nerwobóli czy menopauzy z pewnością odczują jej pozytywne oddziaływanie na organizm.

Jak dobrze wybrać jonizator?

Wszyscy, którym zależy na zdrowej, bezpiecznej wodzie w domu, powinni rozważyć kupno porządnej jakości jonizatora. Warto zdecydować się na najlepszy model dostępny na rynku w osiągalnej dla nas cenie. Przed zakupem dobrze zapoznać się z parametrami wybranego urządzenia. Osoby, którym zależy na wodzie o podwyższonym poziomie pH do picia i nie zamierzają stosować jej do leczenia problemów ze skórą – łatwo znajdą tani jonizator działający w zakresie od 5 do 9,5 pH. Modele o szerszym spektrum zastosowań są droższe. Jeśli zależy Wam, by jonizator był trwały, warto zdecydować się na taki wyposażony w elektrody tytanowe pokryte platyną. To gwarancja tego, że urządzenie będzie Wam służyć przez lata – w przeciwieństwie do tych z innymi rodzajami płyt jonizujących. Kolejna rzecz, którą warto sprawdzić, to przepływ wody: optymalny wynosi do 2 litrów na minutę. Przy wyborze jonizatora kierujmy się przede wszystkim kryterium jakości wody – dlatego najlepszy będzie model zapewniający najniższy ORP przy zachowaniu najwyższego pH (9,5 – 10,0). Najlepiej sprawdzić to za pomocą miernika jakości wody lub poprosić o to sprzedawcę. Warte uwagi są również wspomniane wyżej elektrody, czyli płyty jonizujące. Niekoniecznie istotna jest ilość, ale łączna powierzchnia – im większa, tym lepiej. I wreszcie ostatnie kryterium – funkcjonalność. Przed dokonaniem zakupu zastanówmy się, czy wolimy model nablatowy, czyli przenośny, czy może bardziej odpowiada nam jonizator podszafkowy (stacjonarny), montowany np. pod zlewem. Więcej informacji o jonizatorach znajdziecie na stronie internetowej Sklepu Osmoza.

śr. ocena 4.8 / głosów 4