suwnice-mobilne

Usługi suwnicą mobilną – przykłady

Firmy oferujące kompleksowe usługi w zakresie obsługi ładunków wielkogabarytowych wykorzystują w swoich działaniach szereg maszyn specjalistycznych. To dzięki nim załadunek, transport i rozładunek przebiegają sprawnie i bezpiecznie. Jedną z chętniej używanych maszyn jest suwnica mobilna. Jej możliwości pozwalają na podnoszenie i przemieszczanie nawet bardzo dużych ładunków. Jednocześnie konstrukcja samej suwnicy umożliwia łatwy transport i instalację urządzenia w niemal dowolnym miejscu.

Co to są suwnice mobilne?

Suwnice mobilne, nazywane także suwnicami bramowymi to rodzaj urządzeń dźwigowych wykorzystywanych do przenoszenia ładunków. Transport w poziomie odbywa się po torach jezdnych. Z kolei za podnoszenie i opuszczanie odpowiedzialna jest wciągarka. W przeciwieństwie do suwnic stacjonarnych montowanych w portach czy zakładach przemysłowych suwnice mobilne można stosować w dowolnym miejscu. Jak wyjaśnia specjalista firmy Inter-tech świadczącej profesjonalne usługi relokacji i transferu maszyn:

Suwnice mobilne cechują się stosunkowo lekką konstrukcją. Mimo to ich parametry robocze są dostatecznie wysokie by sprawnie podnosić i transportować elementy o bardzo dużej wadze i wymiarach. Kolejnym plusem tego rodzaju urządzeń jest sposób zasilania. Dzięki zróżnicowanym metodom napędu można je stosować nawet w miejscach, gdzie dostęp do stałego źródła zasilania jest utrudniony bądź nie ma go wcale. Jednak największą zaletą tego typu urządzeń jest ich mobilność. Możliwość szybkiego montażu i demontażu suwnicy sprawia, że są one powszechnie używane podczas prac załadunkowych i rozładunkowych.

Obszary zastosowania suwnic mobilnych

Suwnice mobilne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność przemieszczania różnego rodzaju ładunków. W branży transportowej służą do celów przeładunkowych, co znacznie przyśpiesza proces transportu towarów. Kolejnym obszarem zastosowania suwnic mobilnych są usługi relokacji maszyn i linii produkcyjnych. Dzięki nim sprawnie i bezpiecznie można zdemontować maszyny oraz zamontować je w nowym miejscu. Suwnice wykorzystywane są także w zakładach przemysłowych jako środek transportu komponentów do produkcji czy gotowych produktów. Wybór suwnicy jest uzależniony od zadań jakie ma spełniać. Małe suwnice o napędzie ręcznym sprawdzą się doskonale w hurtowniach i niewielkich firmach produkcyjnych, gdzie ciężar przenoszony ładunków nie przekracza 3000 kg. W przypadku elementów o większej wadze zalecane są suwnice o napędzie elektrycznym bądź spalinowym oraz większych możliwościach udźwigu.

śr. ocena 5 / głosów 5