Jakie umeblowanie wybrać do szkół?

Szkoła to specyficzne miejsce. Każdy jego element jest nastawiony na to, aby zapewnić bezpieczeństwo podopiecznym. Także meble muszą być dostosowane do roli, jaką odgrywa szkoła. Jakie umeblowanie nadaje się do szkół i jakie cechy oraz funkcje powinno mieć? Oto kilka propozycji mebli, które zaprojektowano i wykonano z myślą o codziennym funkcjonowaniu w szkole.

Jakich mebli potrzebuje szkoła?

Jak już wspomniano, w szkole najważniejsze jest bezpieczeństwo uczniów. Są tam zarówno kilkuletnie maluchy, które dopiero uczą się, na czym polega szkolne życie, jak i wyrostki, które sprawdzają granice cierpliwości opiekunów. Trzeba pogodzić te potrzeby, dając bezpieczeństwo użytkowania najmłodszym uczniom, zaś w przypadku starszych zapewnić solidność sprzętów, tak aby kolejne roczniki mogły korzystać ze szkolnego wyposażenia pozostającego w jak najlepszym stanie.

A zatem szkolne meble powinny być jednocześnie trwałe i bezpieczne w użytkowaniu. Dodatkowo muszą łączyć optymalne rozmiary z funkcjonalnością, aby wypełnić zapotrzebowanie kilku setek młodych ludzi. Zwykłe domowe meble rzadko spełniają wszystkie te warunki, dlatego wykonanie mebli dla szkół to zadanie dla specjalistów, np. www.met-pol.pl.

Szkolne meble – przykłady

Gdy myślimy o meblach do szkoły, najczęściej oczami wyobraźni widzimy ławki i krzesła, wśród których spędziliśmy niezliczone godziny. Te proponowane przez Met-pol mają nogi wykonane z metalu, dzięki czemu są bardzo trwałe, a jednocześnie łatwe w myciu i konserwacji.

W szkole ważne są nie tylko krzesła i ławki, ale też coraz częściej pojawiają się w nich szafki. Szkolne metalowe szafy pozwalają uczniom odciążyć kręgosłup i przechowywać część rzeczy w szkole, zamiast nosić w plecaku. Szeroki wybór kolorów sprawia, że nie tylko są one wygodnym rozwiązaniem, ale też cieszą oko i wprowadzają przyjemną atmosferę. Szafki zabezpieczają rzeczy osobiste uczniów dzięki patentowanym zamkom. Metalowa konstrukcja nie ulega zawilgoceniom i jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, o które łatwo na gwarnych korytarzach szkół.

śr. ocena 5 / głosów 5