Transport suchego lodu

Czy wiesz, że suchy lód wymaga odpowiednich warunków do przechowywania i przewożenia? Ważne są przede wszystkim ogólne możliwości, zapewniające zachowanie właściwej temperatury. W związku z tym lepiej wybrać pudełka styropianowe, czy może jednak termosy?

Opakowania

Suchy lód jest przechowywany i transportowany w specjalnych pojemnikach (wykonanych najczęściej ze styropianu) lub termosach. Dzięki przewożeniu produktu w odpowiednio przystosowanych opakowaniach, mamy pewność niewielkiej straty suchego lodu. W przeciwnym razie – gdyby ta substancja przechowywana była w niestosownych warunkach – doszłoby do zjawiska sublimacji, czyli do utraty lodu. Na uwagę zasługuje również fakt, że termosy są wyposażone w zawór bezpieczeństwa, który jest odpowiedzialny za uwolnienie nadmiaru wydzielonego gazu.

Jak dodaje nasz rozmówca, przedstawiciel firmy Dry Ice Zone: pudełka styropianowe zabezpieczą Wasze towary przed uszkodzeniami lub zepsuciem w trakcie transportu czy magazynowania. Bogata gama wymiarów, grubości ścianek i pojemności (kilkadziesiąt wzorów) pozwoli zaspokoić potrzeby niemal każdego klienta. Pudełka są lekkie, czyste, higieniczne i tanie. Mają doskonałe właściwości izolacyjne oraz regulują wilgotność. Są odporne na wstrząsy, wilgoć i wodę. Zabezpieczają produkty przed naciskiem, działaniem światła, utratą zapachu i wysychaniem. Wszelkie produkty przeznaczone do przechowywania suchego lodu są poddawane testom bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo w transporcie

Z powodu nieprawidłowego przechowywania i transportowania suchego lodu może dojść do powstania dwutlenku węgla w formie gazu, co mogłoby mieć negatywny wpływ na skórę i układ oddechowy osób mających do czynienia z tą substancją. Dlatego bardzo ważne jest stosowanie się do zaleceń dotyczących posługiwania się tym produktem. W kontakcie z nim należy używać maski i okularów ochronnych, a także stosować specjalny strój. Istotne jest, aby w momencie przewożenia zadbać o odpowiednią wentylację. Nie wolno umieszczać suchego lodu w szczelnych pojemnikach ani pomieszczeniach. Nieprawidłowy transport może spowodować uszkodzenie produktu, co z kolei może mieć wpływ na poważne straty finansowe.

śr. ocena 5 / głosów 4