spedycja

Transport ciężarówek i aut ponadgabarytowych przy pomocy promu

Transport lądowy towarów nadal ma ogromne znaczenie. Najczęściej w transporcie lądowym wykorzystywane są samochody ciężarowe, które poruszają się po drogach całej Europy. W sytuacji, kiedy celem jest wyspa lub najkrótsza droga wiedzie przez morze, ciężarówki są transportowane przez prom i drogą morską trafiają do celu. Co warto wiedzieć o transporcie aut ponadgabarytowych promem?

Transport aut ponadgabarytowych i ciężarówek za pomocą promu – zalety

Możliwość transportu samochodów dostawczych, tirów i innych większych pojazdów promem pozytywnie wpływa na czas trwania transportu oraz na koszty z nim związane. Skróceniu ulega bowiem trasa przejazdu, a w sytuacji, kiedy samochód musi dostać się na wyspę – lub do takich krajów, jak Szwecja – na którą nie prowadzą drogi lądowe, ma możliwość dotarcia w miejsce docelowe. Obsługą takich przepraw zajmują się firmy spedycyjne, takie jak na przykład Botrans Promy.

Podczas przejazdu promem samochód się nie porusza, co pozwala zaoszczędzić benzynę oraz znacznie ograniczyć wydatki. Koszt zakupu biletu na prom zazwyczaj jest bowiem niższy, niż wyniósłby koszt przejazdu okrężną drogą lądową. Skróceniu ulega także czas przejazdu, promy poruszają się bowiem dość szybko, co pozytywnie wpływa na terminowość dostawy towarów oraz pozwala kierowcy odpocząć podczas podróży. W czasie przeprawy promem wielu kierowców korzysta także z obowiązkowego odpoczynku, co pozwala im od razu po dotarciu na miejsce przystąpić do dalszej pracy. Transport promem jest więc opłacalny zarówno dla samego pracownika, który mniej czasu spędza na podróżowaniu, jak i dla jego pracodawcy, który minimalizuje koszty związane z transportem.

Transport ciężarówek i większych aut promem – jego przewoźnicy

Transport promem ciężarówek i ponadgabarytowych aut od wielu lat cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród firm, jak i osób prywatnych. Patrząc na liczne zalety, które daje to rozwiązanie, nie ma się temu co dziwić. Duże zainteresowanie firm i osób prywatnych transportem pojazdów promem wymusiło także na przewoźnikach dostosowanie swojej oferty do ich stale rosnących wymagań. Aktualnie praktycznie wszyscy więksi przewoźnicy promowi oferują bowiem usługę przewozu na swoim pokładzie samochodów ciężarowych i innych aut ponadgabarytowych. Rezerwacja biletu na prom oraz kalkulacja kosztów przeprawy jest obecnie bardzo prosta, gdyż możemy to zrobić za pośrednictwem strony internetowej przewoźnika, ewentualnie dzwoniąc na jego infolinię.

śr. ocena 5 / głosów 1