Standy kartonowe

Stand kartonowy jako nośnik reklamowy. Gdzie się sprawdza?

Reklama stanowi jeden z najważniejszych aspektów handlu już od najdawniejszych lat. Każdy sprzedawca wie, że oryginalne przedstawienie produktu bardzo skutecznie wpływa na ilość potencjalnych klientów. W dzisiejszych czasach specjaliści z dziedziny marketingu nieustannie tworzą nowe sposoby na ciekawą reklamę. Jednym z najpopularniejszych, a zarazem skutecznych produktów są kartonowe standy. Podpowiadamy, w jaki sposób powstają oraz gdzie można je wykorzystać.

Jak powstają standy kartonowe?

Stand kartonowy w pierwszej kolejności trzeba odpowiednio zaprojektować. Jest to proces niezwykle skomplikowany i czasochłonny, a zależy przede wszystkim od miejsca, w którym ma być umieszczony. Jeśli będzie to bardzo przestronny sklep, również nośnik reklamowy musi być odpowiednio duży. Jeśli zaś obiekt jest niewielki i szczelnie wypełniony towarami, stand powinien wyróżniać się kompaktowością i możliwością dopasowania.

Specjaliści z firmy Direct Channel Packaging wyjaśniają: Do tworzenia projektu wykorzystuje się graficzne wizualizacje, w których modyfikowany jest kształt, rozmiar i materiał, z jakiego wykonany jest stand. W projektowaniu ważny jest też rodzaj i masa produktów, które mają stanąć na nośniku.

Standy kartonowe trzeba poddać konfekcjonowaniu, czyli szeroko rozumianemu przygotowaniu do wysyłki. Ten proces obejmuje etykietowanie, oznakowanie oraz zabezpieczenie przed transportem.

Zastosowanie standów kartonowych

Tego typu nośniki reklamowe wykorzystuje się przede wszystkim w sklepach, małych i dużych. Na standzie można umieścić produkty określonej marki, ale też ulotki i inne materiały reklamowe.

Standy reklamowe można zastosować również w aptece oraz w przychodni lekarskiej, gdzie będą przedstawiać wyroby medyczne, leki i ważne informacje dla zdrowia. Warto umieścić je w strategicznych dla obiektu miejscach i zaprojektować w taki sposób, aby dotarły do określonej grupy klientów.

Kolorowe i bajkowe obrazki będą świetnym rozwiązaniem w reklamie produktów dla dzieci, zaś bardziej stonowane i eleganckie mogą służyć przedstawieniu towarów luksusowych. Kartonowe standy można spotkać także na targowiskach, w placówkach pocztowych lub siedzibach przedsiębiorstw.

Najważniejsze zalety kartonowych standów

Standy umieszczone w odpowiednim miejscu sklepu bardzo skutecznie przyciągają uwagę. Przedstawienie danej marki na takim nośniku sprawia, że jest odbierana jako wyjątkowa i dobrana specjalnie do potrzeb indywidualnego klienta. Grafiki na standzie sprawiają też, że obiekt zyskuje na wyglądzie i aranżacji przestrzeni. Przemyślana konstrukcja i ustawienie standu również mogą przyciągnąć wzrok klienta.

śr. ocena 0 / głosów 0