nawadnianie ogrodu

Sposoby nawadniania ogrodu

Ogród to miejsce, które pozwala nam odpocząć i zrelaksować się. Dlatego tak o niego dbamy, sadzimy kwiaty, kupujemy ławki i altany, strzyżemy trawnik. Aby wszystko pięknie rosło, trzeba we właściwy sposób nawadniać glebę. Dowiedz się, jak to zrobić, a będziesz cieszyć się piękną roślinnością i soczyście zieloną trawą.

Pistolety

Jednym z najprostszych sposobów na podlewanie ogrodu są pistolety – mówi nasz ekspert z firmy ASC-PRO.

Są proste w użyciu i umożliwiają dozowanie strumienia wody, w zależności od konkretnych potrzeb. Poza pistoletami polecane są także dysze i lance, mające więcej opcji, wliczając w to regulację siły.

Węże ogrodowe

Aby z łatwością operować pistoletami, konieczne będą węże ogrodowe. Pozwalają dotrzeć tam, gdzie potrzebne są cenne krople wody, które utrzymają rośliny w idealnej kondycji. Węże ogrodowe mogą mieć różną długość, którą wybiera klient w zależności od wielkości swojego ogrodu. Najlepiej jest kupić odrobinę dłuższego, niż krótszego węża, którym będziemy sprawniej operować. Podlewanie ma być dla nas przyjemne.

Systemy automatyczne

Automatyczne systemy nawadniające pozwalają cieszyć się pięknym ogrodem praktycznie bez żadnego wysiłku. Idealnie nadają się do większych powierzchni, gdzie byłoby trzeba naprawdę dużo pracy, aby wszystko było wystarczająca dobrze podlane. Najbardziej polecane są zraszacze wynurzane, które wychodzą na powierzchnię dzięki działaniu ciśnienia wody. Nie są widoczne, ponieważ montuje się je na równi z trawnikiem. Po wyłączeniu chowają się z powrotem do ziemi. Ponadto wyróżnia się zraszacze statyczne, które sprawdzą się na mniejszych powierzchniach, a ich zaletą jest bezawaryjna praca oraz duża moc, z jaką wyrzucana jest woda. Ostatnim typem zraszaczy automatycznych są zraszacze obrotowe, które działają wykorzystując odrzut wpływającej do urządzenia wody. Mają duży zasięg, dlatego sprawdzą się nawet na boiskach. Z produktami do ogrodu można zapoznać się w jednym ze sklepów, takich jak ASC-PRO.

śr. ocena 4.5 / głosów 2