tasma antyposlizgowa

Różne sposoby zastosowania taśmy antypoślizgowej

Taśma antypoślizgowa to użyteczny materiał o właściwościach samoprzylepnych, stosowany na powierzchniach przeznaczonych do stąpania, na których istnieje ryzyko poślizgnięć. Taśmę da się przykleić na ceramikę, drewno, metal, a także inne gładkie podłoża. Nic zatem dziwnego, że znajduje ona zastosowanie w rozmaitych miejscach o dużym natężeniu ruchu – m.in. w szkołach, urzędach, ośrodkach zdrowia, a niekiedy także w naszych własnych domach.

Wyjątkowe właściwości taśmy antypoślizgowej wynikają z ziaren mineralnych pokrywających jej powierzchnię. Ziarno może być drobne, średnie bądź grube. Taka faktura materiału minimalizuje zagrożenie poślizgu i upadku, a co za tym idzie zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa na wyjątkowo śliskich i niebezpiecznych powierzchniach – zarówno w pionie jak i poziomie.

Powierzchnie pionowe – schody i pochylnie

Schody z lastrico czy kamienia, pochylnie, rampy i drabiny – czyli powierzchnie skierowane pionowo – często korzystają z dobrodziejstw taśmy antypoślizgowej. W ich przypadku mamy do czynienia z ryzykiem podwójnym – nie tylko możliwością poślizgnięcia się, ale też spadkiem z dużej wysokości. Taśmy znajdziemy m.in. na schodach w placówkach publicznych, a także na placach budów. Niekiedy posiadają barwę fluorescencyjną, dzięki czemu rzucają się w oczy, ostrzegając przed upadkiem.

Powierzchnie poziome – kuchnie, łazienki i nie tylko

Taśmy antypoślizgowe są też często widywane jako elementy zabezpieczające na poziomych powierzchniach gładkich – podłogach z płytek ceramicznych czy marmurowych, jakich pełno w kuchniach i łazienkach. Taśmy tego typu nazywa się umownie taśmami basenowymi. Mają one specjalną strukturę (gradient), która zapobiega ślizganiu się mokrej, gołej stopy. Bardzo dobrze sprawdzają się w kontakcie z miękkim obuwiem. Idealnie nadają się do stosowania m.in. na basenach, prysznicach, jachtach oraz we wszystkich strefach mokrych. Są polecane producentom kabin prysznicowych i sprzętu pływającego.

Dla przemysłu

Do taśm antypoślizgowych należą również specjalistyczne taśmy silikonowe, mające szereg zastosowań w przemyśle. Taśmy tego typu działają w sposób przeciwpoślizgowy przy przetwarzaniu materiałów w zwojach, takich jak folie, tekstylia czy też papier.

Gdzie nabyć taśmę antypoślizgową?

Tylko zakup w dobrym miejscu zapewni, że taśma antypoślizgowa będzie należycie spełniała swoje funkcje. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać – lepiej skorzystać z oferty sprawdzonych sklepów, takich jak internetowy sklep tasmy24.pl, dysponujący szerokim asortymentem markowych taśm antypoślizgowych i innych taśm samoprzylepnych.

śr. ocena 4.8 / głosów 5